Haberler

Türkmen Dağı'na Alperenler giriyor


Suriye'de rejim güçleriyle Türkmen birlikler arasında devam eden çatışmalar, Gimam köyü ve Kızıldağ Tepesi çevresinde yoğun şekilde sürüyor. 
Bölgeden gelen son haberlere göre, rejim güçleri, Türkmen köylerine yönelik birkaç noktadan başlattığı hava destekli saldırılarına bugün de devam ediyor. Yerel kaynaklar, çatışmaların, sabahın erken saatlerden itibaren bölgede stratejik öneme sahip güneydeki Gimam köyü ve Burcu'l Kasab ile kuzeydeki Kızıldağ noktalarında yoğun şekilde sürdüğünü belirtti. Savaş uçaklarının da Gimam köyü ve çevresini vurduğu kaydedildi.

TÜRKMEN DAĞI DÜŞTÜ MÜ?

Haftasonunda Türkmen Dağı'nın düştüğü ve Türkmen komutanın öldürüldüğü haberleri gelmişti. Türkmen Dağı'ndaki son durum hakkında yeni bilgiler geldi.
Türkmen Dağı'daki bazı stratejik noktaların Esad'ın eline geçtiği doğrulandı. Bölgede kriz durumunun oluştuğu ancak ''Türkmen Dağı'nın düştüğü'' haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi. 

ALPERENLER 'TURAN TİMİ' YOLLUYOR

Türkmenler'in Esad'ın katliamına maruz kalması üzerine Alperen Ocakları harekete geçti. İstanbul Alperen Ocakları 250 kişilik 'öncü bir birliği Suriye'ye' yollayacaklarını duyurdular. Sivas Alperen Ocakları bu kapsamda 30 kişilik 'Turan Timi' ile bu birliğe destek vereceklerini duyurdu.

TÜRKMENLER NAMUS MESELESİ

SİVAS Alperen Ocakları İl Başkanı Bilal  Yıldırım, "Türkmen meselesini bir namus meselesi olarak biliyoruz. 'Biz namaza durduğumuz zaman sırtımızı Türkiye'ye, yüzümüzü Kabe'ye dönüyoruz' diyerek Türk milletine bağlılığını ifade eden Türk dünyasının göz bebeği Türkmen kardeşlerimiz bugün ne yazık ki acı ve zulüm içindeler. Bugün Türkmelere çevrilen namlu yarın bize de çevrilecektir. Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığımızın öncülüğünde yaklaşık 250 kişi öncü birlik olarak Suriye'ye gönderiliyor. Sivas Alperen Ocakları olarak 30 kişilik 'Turan Timi' ile bu birliğe destek vereceğiz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun" dedi.
Suriye'de Esed rejiminin, Rusya'nın da desteğiyle muhaliflerin kontrolündeki Türkmen köylerine yönelik başlattığı hava destekli saldırılar devam ediyor. Bayırbucak Türkmen bölgesindeki Nisibin, Dervişen ve Geyikli köylerindeki bir çok ev, Rus savaş uçaklarının bombardımanı sonucu harabeye döndü.

NE KADAR TÜRKMEN GELİYOR?

Bayırbucak Türkmenlerine yönelik Esad'ın Rusya destekli operasyonunun ardından göç başladı. Türkiye'ye doğru kaçan Türkmenler'den şu ana kadar 5 bin 500 kişinin Hatay'ın Yayladağı ilçesinde sınırına yakın sıfır noktadaki Yamadı kampına ulaştığı öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates