Haberler

Sinan Oğan MHP Genel Başkan Adayı Olacak mı?

MHP kulislerinde yer alan Sinan Oğan MHP Genel Başkan adayı olacak iddiası ortalığı karıştırdı. MHP içindeki muhalefetin Pazartesi günü Devlet Bahçeli'ye karşı ciddi bir tavır alacağı öne sürülüyor.


1 Kasım seçim sonuçlarında beklediği oy oranını alamayan MHP'de ipler gerildi. Parti içindeki muhalefetin Devlet Bahçeli'ye karşı Pazartesi günü en ciddi çıkışı yapacakları öne sürüldü.
MHP kulislerinde, eski vekil Sinan Oğan'ın Pazartesi günü Genel Başkan adaylığını açıklayacağı konuşuluyor. Yine kulislere yansıyan bilgilere göre, Oğan MHP'nin yaklaşık 1200 delegesinin üçte birinden fazlasının desteğini sağlamış durumda; Pazartesi düzenleyeceği basın toplantısında Oğan'ın olağanüstü kongre için MHP'li 500 delegenin imzasını da açıklayacağı belirtiliyor. 

MAHKEME KARARIYLA PARTİYE DÖNMÜŞTÜ

MHP disiplin kurulu, Sinan Oğan'ı partiden "bağımsız faaliyetler içine girmesi" gerekçesiyle ihraç etmişti. 
Oğan'ın adı, 7 Haziran seçimleri öncesinde MHP Genel Başkanlığı için geçmiş, bu söylentilerin yayılması üzerine o dönemde Iğdır Milletvekili olan Oğan önce MHP'nin milletvekili aday listesinden çıkarılmış, 7 Haziran seçimleri sonrasında ise partiden ihraç edilmişti.
Oğan, ihraç kararını mahkemeye götürmüştü. Mahkemenin verdiği kararla Oğan, Kasım ayı başında MHP'ye yeniden dönmüştü. 
Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates