Haberler

MHP'de Sinan Oğan Başkanlık İçin Adaylığını Koyacak


MHP'de 1 Kasım seçiminde yaşanan düşüş sonrası tartışılan liderlik için Sinan Oğan'ın aday olacağı belirtildi.

MHP'de Genel Başkanlık için ikinci aday da belli oldu. Sözcü'nün haberine göre; Selim Kaptanoğlu'ndan sonra, hakkındaki ihraç kararını iptal ettiren Iğdır eski milletvekili Dr. Sinan Oğan, 16 Kasım'da Ankara'da düzenleyeceği bir toplantı ile adaylığını resmen ilan edecek.

BÜYÜK DEĞİŞİM

Uzun bir süredir büyük kongre delegeleri üzerinde "lobi" çalışması yürüten Oğan, yakın çevresine yaptığı değerlendirmede, Genel Başkan seçilmesi halinde MHP'de büyük "değişim" yapacağını söyledi. Kendisinin en hazırlıklı Genel Başkan adayı olduğunu savunan Oğan, şu mesajları verdi:
"Ülkücüler artık her seçim sonrası evlerine başı eğik ve önünde gitmek istemiyor. Biz iktidar sloganı ile yola çıkacağız. 2019 seçimlerinde yüzde 25-30 bandında oy alacağız. 2023'de ise yüzde 40'ın üzerinde oy oranı ile MHP'yi tek başına iktidara taşıyacağız. Türk milliyetçileri, PKK terör örgütünün desteklediği HDP'nin altında olmayı hak etmiyor. Biz MHP'yi Meclis'te hak ettiği onurlu bir yerde oturtacağız. Tek derdimiz MHP'yi iktidara taşımak''

500 DELEGE TAMAM

Olağanüstü kongre sürecinin bu yıl tamamlanması gerektiğini belirten Oğan'ın, ''Delege konusunda bir sıkıntımız yok. 500 delegenin imzası ile olağanüstü kongreyi toplamayı planlıyoruz. İktidar hedefimizde doğu ve güneydoğu başta olmak üzere özellikle İstanbul'da Türkiye ortalamasının üzerinde milletvekili çıkartacağız. Bölgedeki birçok ilden Meclis'e vekil getirmezsek iktidar olamayız. İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol kentlerde önemli başarı hedefliyoruz'' dediği öğrenildi.

GELENEKTEN GELECEĞE

Oğan'ın yakın çevresine ''Ülkücü irade 18 yılın ardından partide artık ciddi bir değişim istiyor. Bu talebe kayıtsız kalınamaz. Kongredeki listemizde öncelikle ülkücü camianın kucaklayacağı ve kamuoyunda karşılığı olan çok sürpriz isim bulunacak. Genel Başkan seçilirsem partinin vitrinini bu sürpriz isimlerden oluşturacağım. Başkanlık Divanı'nda alanlarında çok tanınmış ve kamuoyunun yakından tanıdığı isimler görev alacak" dediği ve Genel Başkanlık yarışındaki kampanya sloganını da, "Gelenekten geleceğe" olarak belirlediği bildirildi.
Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates