Haberler

Kerry: Türklerle operasyona başlıyoruz


ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye ile ortak bir operasyona başlayacaklarını, böylece sınırın 98 kilometrelik bölümünde güvenliği sağlayacaklarını duyurdu.

AA'nın haberine göre ise Türk yetkililer "Önümüzdeki günlerde birlikte bazı adımlar atılacak" ifadesini kullandı.


John Kerry, "Suriye'nin kuzey sınırının yüzde 75'i kapanmış durumda. Türklerle geri kalan 98 kilometreyi kapatmak için operasyona giriyoruz" dedi.
Fransa'nın başkenti Paris'te CNN televizyonuna konuşan Kerry, Suriye'de IŞİD terör örgütüne karşı yürütülecek operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu.
Kerry, "Sincar bölgesini kurtardık. Yakınlarda bulunan topluluklara doğru hareket ediyoruz. Rakka'da Fransa ve Rusya'nın artan saldırıları söz konusu" diye konuştu. Türkiye'yle Suriye'nin kuzeyinde birlikte hareket ettiklerini belirten Kerry, "Suriye'nin kuzey sınırının yüzde 75'i kapanmış durumda. Türklerle geri kalan 98 kilometreyi kapatmak için operasyona giriyoruz. Büyük çaba sarf ediyoruz. Özel kuvvetlerimizle bölgedeyiz. IŞİD'in üzerinde daha fazla baskı oluştuğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı. 
Paris'te gerçekleştirilen saldırılar hakkında "Normal değil, normal olmayacak, normal hale gelmeyecek" diyen Kerry, IŞİD'le mücadelede Rusya ile işbirliğini arttıracaklarını da açıkladı.
"TÜRKİYE ABD İLE BAZI ADIMLAR ATACAK"
 
Kerry'nin sözleri merak konusu olurken Anadolu Ajansı da konuyla ilgili bir haber geçti. 
 
 AA'nın haberine göre Türkiye'nin DAEŞ'e karşı mücadelesinde karar alma sürecinde yer alan  kaynaklar, "ABD ile birlikte DAEŞ'e karşı ortak  mücadele ediyoruz. Önümüzdeki günlerde birlikte bazı adımlar atılacak" ifadesini  kullandı. 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates