Haberler

Alperen Ocakları Suriye'ye Gidiyor!

Alperen Ocakları özel seçilen 250 kişilik bir ekiple Türkmenlere destek olmak amacıyla Suriye'ye gidiyor. 
Türkmenler'e destek amacıyla Suriye'ye gideceğini açıklayan Alperen Ocakları, Türkmen Dağı'na Muhsin Yazıcıoğlu Kışlası kuracaklarını açıklayan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, “Önümüzdeki hafta yola çıkacak birliğimiz içinde uzman çavuş ve polisler de var. Kışlada eğitim alıp sıcak çatışma bölgesine geçilecek.” dedi.

Alperen Ocakları İstanbul Başkanı Kürşat Mircan, Suriye'de bulunan Türkmenler ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Alperen Ocakları'nın İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında Kürşat Mircan “Türkmen Dağı Bayır Bucak’ta Rus, İran ve Esad askerlerinin Türkmen kardeşlerimize karşı saldırıları şiddetlenmiştir. Giderek artmış durumdadır. Burada Rusya ve İran açık bir şekilde Esad ve askerlerine destek veriyor. Bayır Bucak’a askerlerini helikopterlerle indirmişler. Havadan ve karadan bombardımana tutmuşlar. Orada çok sayıda şehidimiz var. Orada deprem oluyormuş gibi bombardıman yapılıyor. Orası Rusya’nın, İran’ın toprakları değil. Tüm dünyanın gözü önünde açık bir şekilde katliam yapıyorlar. Dünya buna sessiz kalıyor.” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE TÜRKMENLERE DESTEK VERMİYOR

Mircan, “Rusya ve İran açık bir şekilde havadan ve karadan destek veriyorsa bizim hükümetimizin de devletimizin de artık açık bir şekilde destek vermesini istiyoruz.” dedi.

TÜRKMEN DAĞI'NDA MUHSİN YAZICIOĞLU KIŞLASI

Türkiye'den gidecek 250 kişilik Alperenler Ocağı üyesi kışlada eğitim aldıktan sonra çatışma bölgesine gideceği ve nöbetten gelenlerinde kşlada dinleneceği açıklandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates