Haberler

Graham Fuller: “Umut HDP”


İronik bir şekilde, güçlenen Kürt partisi HDP şu an Erdoğan’ın sınırsız ihtiraslarını bloke edecek en iyi umudu temsil ediyor
. HDP, Erdoğan’dan korkan Türk seçmenlerinin çoğunluğuna hitap ediyor. HDP %10 barajını aşarsa, Erdoğan’ın devasa –ve aslında tehlikeli- ihtirasları zapt edilebilir.
7 Haziran seçimlerinden bir hafta önce yayımlanan “Türkiye Erdoğan’ı Hayatta Tutabilir Mi?” başlıklı yazının son kısmında yer alan bu tespitler kime ait olabilir?
Erdoğan’ın ölümünü bekleyen ve ölümüyle ilgili sürekli gaipten haberler veren paralel müneccimlerden birisine mi?
Yazının başlığından, doğru tahmine ulaştınız; yukarıdaki keskin tespitler paralele değil, paralel yapının mimarlığından korunup kollanmasına kadar tüm bakımını üstlenen paralelin bilinen en üst düzey sahibine ait: Graham Fuller.
Fuller’den ve “Yeni Türkiye”sinden daha önce “Graham Fuller Neden Yanıldı” başlıklı yazımda bahsetmiş ve yazımı şöyle bitirmiştim:
Geçen yüzyılın en uzun on yılının bitiş yılı olan 1918’den yüz yıl sonrasına 2018’e doğru giderken, yeniden uzun bir yıl bizi bekliyor. Fuller ve işbirlikçileri, bu topraklara yüz yıl önce atılan tohumu hiçbir zemherinin yok edemeyeceğini anladılar. 2008’de “BOP Çöktü” demek zorunda kalması gibi, 2015 için yaptığı “yeni Türkiye yıkılmaya başlayacak” kehanetleri de tutmayacak. Dünyanın "5’ten" büyük olduğunu da, toprağı yarıp çıkan güneşin yüz yıl önce kaldığımız yeri aydınlatmaya başladığını da anlayacaklar.
Graham Fuller’in 12 Eylül’le birlikte Özalizm ve Paralel üzerinden kurguladığı “Yeni Türkiye” projesi, operasyon çocuğu paralelleri imha edilerek akim bırakıldı. Fuller’e ise küresel oligarşisine son bir terapi yapmak üzere, “umudumuz paralel”den “umudumuz HDP”ye geçiş yapmak kaldı; “cennet vatanımızdan bir parça koparmak isteyen” HDP’nin seçim mitinglerinin birdenbire paralelin kanallarında gözükmesi de bu yüzden çok kolay oldu…
Öyle ya, Fuller’e göre 2015 yılı, “Yeni Türkiye’nin yıkılmaya başlayacağı” yıl olacak; bir elinde, sızmak istediği her yapının şeklini alan paraleli…diğer elinde, insanlığı IŞİD’in elinden kurtararak muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkmayı hak eden “Rojava Devrimi”nin muhafız alayındaki Kürtçüler var..İki el bir araya gelince; ulusça alkışlamak düştü bazılarına..
Fuller’in iki eli de dolu; hem de uzun bir süredir…
O eller nakış nakış Kürtler üzerinde küresel planları işledi: Uludere’de küresel bir operasyonla hem devletle Kürtler karşı karşıya getirildi ve “umudumuz HDP”ye göz kırpıldı, hem de “istihbarat MİT’ten” propagandasıyla paralelin “fethedemediğim devlet benim devletim değildir” amentüsü için fırsat doğmuş oldu.
Fuller’in gözü kulağı 28 Şubatçı zürriyet ve zilliyet medyası da oradaydı; Cumhuriyet tarihinin en büyük medya PR’ı ile yurtta Yasin Börü cihanda Rojava diyen bir lider de imal edilmiş oldu..
Graham Fuller bu topraklarda “oyun” oynamaya kararlı, ölene kadar da “Yeni Türkiye”si için mücadele edecek anlaşılan; hakkını verelim, gerçekten de güzel bir hamle “son umut HDP”
Ama Fuller herhalde Kemalizm’i tasfiye eden ve paraleli imha eden bu milletin Türk’ü ve Kürd’üyle, millet düşmanı Kürtçü Kemalistlere ne yapacağını tahmin edecek kadar târihimizi okumamış.
Târih, tecrübe devredilemez, der..
Eski Türkiye nasıl tasfiye olduysa, Fuller’in “Yeni Türkiye”sini de aynı son bekliyor.
Tecrübe etmek serbest.
“İşte biz buradayız. Biz, İsrail’in genlerini değiştirdiği domates çekirdeği değiliz.”

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates