Haberler

Mürüvvet Anayı Kaybettik

12 Eylül 1980 askeri darbesi döneminde idam edilen ülkücü Halil Esendağ'ın dün vefat eden annesi Mürüvvet Esendağ, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi.



 Mide kanseri tanısıyla bir süredir tedavi gören ve dün vefat eden Mürüvvet Esendağ'ın cenazesi Saruhanlı Devlet Hastanesi morgundan Gözlet köyündeki evine getirildi.

 Mürüvvet Esendağ'ın eşi Toker Esendağ ve oğlu Osman Esendağ, taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine gelen misafirlere lokma ikram edildi. Burada yapılan duaların ardından Esendağ'ın naşı, cenaze namazı kılınması için mezarlığa götürüldü.

 Cenaze namazına AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Mezarlığın yanındaki boş arazide kılınan namazın ardından Esendağ'ın cenazesi toprağa verildi. 

Özdağ, cenaze töreni sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlik yıllarında arkadaşı olan Halil Esendağ'ın annesini, kendi annesi gibi gördüğünü ifade etti. Esendağ ailesini geçmişte her fırsatta ziyaret ettiği ifade eden Özdağ, "Bu aile benim için bir anlam ifade ediyor. Vefa borcumuz var. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Dualarla, tekbirlerle uğurladık. İnşallah bir gün de bizim salımızdan tutan 4 imanlı adam olur. Biz de bu memlekete vazifemizi yapmış olmanın bahtiyarlığı içerisinde ebedi dünyaya intikal ederiz" dedi.

 Osman Esendağ ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulunduklarını söyledi.











İzmir Buca cezaevinde yatmakta oldukları hücrelerinden alınarak, 12 Eylül idaresi tarafından haklarında verilen idam hükmünün uygulanması sırasında yanlarında bulunan görevli imamın Selçuk Duracık ve Halil Esendağ için; Hiç evliya gördünüz mü? diyenlere Evet… Halil ile Selçuk’u gördüm diyeceğimdediğini biliyor musunuz? İdama gitmeden evvel Halil Esendağ’ın arkadaşlarından gelinlik istediğini... Peki bu gelinliğin kefen olduğunu biliyor musunuz? 
Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates