Haberler

Amerika'nın Yeni Dünya Haritasına En Güzel Cevap Muhsin Yazıcıoğlun'dan


Dünyada kurulacak yeni devletler haritasında en dikkat çekici bölge olan Ortadoğu'dan Kürdistan devleti ismi öne çıkıyor

Amerikan Gazetesi The New York Times, yeni dünya haritası çizdi. Haritada Kuzey Irak'taki özerk Kürt yönetimi bağımız devlet olarak gösteriliyor. Suriye ise Şam Halep ve Lazkiye olarak şehir devletlerine bölünüyor. Frank Jacobs ve Parag Khanna imzalı haberde dünyada yeni kurulacak devletler gösterildi.

 TÜRKİYE VE ABD İLE İMZALANAN ENERJİ ANLAŞMALARI

 The New York Times'ta yer alan analizde Amerika'nın Irak'tan çekilmesinden sonra bölgedeki özel Kürt yönetiminin devletleşebileceği iddia edildi. Suriye'de yaşananlar sonrası bölge haritalarının yeniden çizileceğinin kaydedildiği analizde 3 bin yıllık tarihi olan Kürtler'in bölgede bağımsız bir devlet kuracağı belirtildi. Bölgesel yönetimin kendi bayrağı ve bölgedeki bağımsız enerji politkalarına işaret edilen makalede Türk ve Amerikan petrol şirketleriyle yapılan enerji anlaşmalarına işaret edildi.

 BÜYÜK KÜRDİSTAN HAYALİ

 Amerikan Gazetesi'ndeki Kürdistan haritasının detayında ise daha dikkat çekici bir harita var. Haritada KURDISH REGION olarak belirtilen Kürtler'in yoğun olarak yaşadığı bölge beyaz renkle renklendirilmiş. Gazete açık açık belirtmese de haritada, ileride büyük Kürdistan'ın kurulacağına yönelik işaretler var. Kuzey doğu Asya'da Rusya ve Çin sınırında yeni bir devlet kurulabilir. Nüfus olarak Çinliler'in yoğun olduğu bölgede Ruslar'ın silah ve asker gücü yüksek. Afrika'da ise Mali, Kongo ve Somali'de yeni devletlerin kurulabileceğine işaret ediliyor.


BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu`nun harita isyanı. 3 Ekim 2006 )

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, “Bölücü Pentagon Haritası”nı yırtarak çöpe attı
BBP  Lideri  Muhsin Yazıcıoğlu, bugün BBP Genel Merkez'inde düzenlediği basın toplantısında  Roma 'daki NATO Koleji'nde  eğitim  gören  Türk  subaylarıyla Amerikalı bir albay arasında yaşanan harita skandalının ardından Hükümetin ciddi ve anlaşılabilir bir tepki vermemesini eleştirdi.
Yazıcıoğlu, “Vatan bir bütündür parçalanamaz” yazılı  Türkiye  haritasının önünde, Türk topraklarını parçalamaya yönelik hazırlanan “Bölücü Pentagon Haritası”nı haritasını yırttı ve “ Türk  Milleti'nin bir zamanlar yaptığı gibi biz de bu haritaları  tarihin çöplüğüne atıyoruz” dedi.

Bu Ne Büyük Aşk!

Başbakan Erdoğan'ın ABD  gezisini  de değerlendiren BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Bush ile görüşme sırasında PKK terörünün bir kez bile anılmadığına dikkat çekerek, Başbakan Erdoğan'ın “Bush'un gözlerinde terörü bitirme kararlılığını gördüm” şeklindeki açıklamasını eleştirdi: “Bu nasıl aşk ki dile getirilmeyen terör, gözlerde okunuyor.”
Yazıcıoğlu, şöyle devam etti: “Bu ne büyük aşktır ki Başbakan, Bush'un gözlerindeki derin anlamı okuyabiliyor. Neden sözlerinde de bu kararlılığı görmüyor? Çünkü ABD'nin bitirmeye kararlı olduğu terör kendisine yönelik küresel terördür. Bize yönelik terörle ilgili hiçbir vaat verilmemiştir” dedi ve ekledi: “Bush'un gözlerine dalan Başbakan Erdoğan her şeyi gözlerde okuduğundan mı haritayı sorma ihtiyacı hissetmedi.” BBP Lideri Hükümetten, Türkiye'nin BOP projesinin neresinde olduğunu ve tam olarak neyi desteklediğini açıklamasını istedi.

İktidar Tevil Ediyor

Sürekli birileri tarafından parçalayıcı nitelikte haritalar çizilerek, Türkiye toprakları üzerinde senaryolar yazıldığını belirten Yazıcıoğlu, iktidarın bu senaryoları tevil ettiğini (düzelttiğini) söyledi.
Bunların hiçbirinin sıradan olmadığını belirten BBP lideri Yazıcıoğlu, bunların ABD'nin Türkiye üzerinde gerçekleştirmek istediği bir proje olduğunu belirtti. Yazıcıoğlu şöyle konuştu: “Pentagonun gösterdiği haritayı Türk Milleti Sevr'de yırtarak tarihin çöp sepetine attı. Şimdi de biz karşı koyuyoruz. Türk, her türlü ihanetin üstesinden gelecektir.”
Hükümetin, genişletilmiş Ortadoğu Projesi'ni yansıtan hayali haritaya karşılık nota vermediğini ve Başbakan'ın da “dil sürçmesi ya da yanlış anlaşılma” gerekçeleriyle ABD'yi düzeltme ihtiyacı hissettiğini söyleyen Yazıcıoğlu, “Birileri sürekli haritalar çiziyor. Türkiye Cumhuriyeti topraklarının bütünlüğünü yok etmeye yönelik senaryolar yazıp sahneye koyuyor. Bizim Hükümet de bunları düzeltme yoluna gidiyor” diye konuştu.

Tesadüf Değil

Benzer haritalar ve sözde Kürdistan Devleti ile ilgili ABD ve bazı AB ülkelerinin yazı ve yorumlarının çeşitli dönemlerde ortaya çıktığına işaret eden BBP Lideri Yazıcıoğlu, şunları söyledi:
“Bütün bunlar bir tesadüf değildir, bir amaca matuftur. Bu amaç, ABD'nin Ortadoğu'da ve Türkiye'de uygulamak istediği projeyle örtüşmektedir. ABD, bu proje doğrultusunda PKK'yı Türkiye'ye karşı bir koz olarak kullanmaktadır. Siyasi iradenin ise, hala bunun farkında olmadığı ABD'yi stratejik ve güvenli bir ortak olarak kabul etmeye devam ettiğinden anlaşılmaktadır. Bir taraf, Türkiye'yi bölen haritalar yayımlıyor, bir taraf stratejik işbirliğinin devam ettiğini iddia ediyor. Bu ne gaflet?”

Bu tür haritaların Kurtuluş Savaşı öncesinde de yayımlandığını ancak Türk Milletinin yokluk ve imkansızlık tanımayarak ayağa kalktığını söyleyen Yazıcıoğlu, Bölücü Pentagon Haritası'nı yırtarak “Türk milletinin bir zamanlar yaptığı gibi biz de bu haritaları tarihin çöplüğüne atıyoruz” diye konuştu.

Sezer ve Büyükanıt Ilımlıydı

Gazetecilerin sorusu üzerine Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Harp Okulu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmayı da değerlendiren Yazıcıoğlu, konuşmanın beklendiği gibi sert olmadığını belirterek “Sorumluluk çerçevesi içinde yapılmış ılımlı bir konuşmadır” dedi. Cumhurbaşkanı Sezer ve Genelkurmay Başkanı Büyükanıt tarafından yapılan irtica vurgusuna da değinen BBP Lideri, “İrticaya yönelik kaygılar ifade edilirken bu kaygıların sınırları da açıkça ortaya konmalıdır. Aksi takdirde Türk Milleti'nin inanç ve değerlerinin, milletin varlığına zarar verdiği yönünde yanlış değerlendirmeler ortaya çıkar. Türkiye'nin önünde başka tehlikeler gelişmektedir. Uyuşturucu ortaokullara kadar inmiştir, misyonerlik faaliyetleri Anadolu'nun her tarafında yaygınlaşmaktadır, vatanın bölünmez bütünlüğü tartışılmak ve ilgili maddeler Anayasa'dan çıkarılmak istenmektedir. En kötüsü Türkiye üzerinde bölücü haritalarla senaryolar uygulanmaktadır. Konuşmalarında bu tehlikelere biraz yer vermeleri çok daha doğru olurdu” şeklinde konuştu.

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates