Haberler

Tarihten Sayfalar : Kitaba Adını Soyadını Yazmış!

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Türklük’e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan “Baba ve p...” adlı kitabın yazarı, gazeteci Elif Şafak’ı “Kitabında kendi adını soyadını yazmış” şeklindeki eleştirisini bazı çevrelerin çok sert ifade kullandığı yönünde yorumlamasına “Türklük’e hakaret etmek serbestse, ben Türklük’e hakaret edene, bin kere hakaret ederim” şeklinde yanıt verdi.

Yazıcıoğlu, “Eğer Türklük’e hakaret etmek fikir özgürlüğü ise Türklük’e hakaret edenlere hakaret etmek de bin kere fikir özgürlüğüdür” diye ekledi. Yazıcıoğlu’nun sözleri alkışlarla kesildi.

BBP Lideri Partilileriyle İftar Yemeğinde Buluştu
BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, partilileriyle iftar yemeğinde buluştu. Ankara’da Halil İbrahim Sofrası’nda düzenlenen iftar yemeği sonrası basın açıklaması yapan Yazıcıoğlu, hem kendisine gelen eleştirilere yanıt verdi hem de Kuzey Irak’ta kurulacak yeni federatif yapıya dikkat çekti.

Başbakan Mahkemeyi Etkiledi
Yazıcıoğlu, Elif Şafak’ın Türklük’e hakaret iddiasıyla yargılandığı mahkemeyi Başbakan Erdoğan’ın etkilediğini savunduğu konuşmasında, Başbakan Erdoğan’ın gece yarıları Elif Şafak’ın beraat etmesi için gayret gösterdiğini ileri sürdü ve sabah da Elif Şafak’ı tebrik ettiğini söyledi.
Elif Şafak meselesinde bunu söylediği zaman bazı çevrelerin kendisini çok sert ifade kullandığı yönünde eleştirdiğini anımsatan Yazıcıoğlu’nun, "Türklük’e hakaret etmek serbestse, ben Türklük’e hakaret edene, bin kere hakaret ederim” sözleri alkışlarla kesildi.
Yazıcıoğlu, “Eğer Türklük’e hakaret etmek fikir özgürlüğü ise Türklük’e hakaret edenlere hakaret etmek de bin kere fikir özgürlüğüdür” diye ekledi.
Türklük’e, Türk tarihine hakaret etmek ödül aldırıyorsa, titreyip kendimize dönme zamanının geldiğini anımsatan Yazıcıoğlu, Orhan Pamuk’un Nobel Edebiyat Ödülü almasını ise şöyle değerlendirdi: “Kaleminin gücünden mi yoksa Türk tarihine hakaret ederek, ‘1,5 milyon Ermeniyi ve 30 bin Kürt’ü katlettik’ dediği için mi ödül veriyorlar buna bakmak lazım.”
“Türkiye’de Türk Devleti’ne karşı eşkiyalığı romanlaştıranlar, Türk Devleti’ne karşı savaşan eşkıya PKK’yı savunanlar, Batılılar tarafından kucaklanıyorlar” şeklinde konuşan Yazıcıoğlu’nun “Artık Batı hayranlığından ve bu teslimiyet ruhundan dönelim. Korkaklık ve acziyeti bırakalım. AB hayal tünelini terk edelim. Balkanlarda, Kafkaslarda ve Ortadoğu’da, yani Türk-İslam coğrafyasında Türk milletinin önderliğinde yeniden Türk-İslam medeniyetine dönelim” sözleri alkışlar ve ıslıklarla karşılandı.
Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates