Haberler

Bir Numaralı Sanık Eski Bakan

Keser döner sap döner hesap döner,
Yaradılanı sevip hümanist olmadığım gün
Hüküm günü hükmü yenilmemiş yenilgilerin yengesi
Kanı ödenmemiş diyetlerin
Yusuf yüzlüsü sorar Sormazsada anlatırsın
Bir gün övünerek bak çocuğum
NELER ÇEKTİK BİZ NELER!,
UĞURSUZ BİR YANGIN KARANLIĞINDA DİYEREK.
Alişan SATILMIŞ
Ergenekon kapsamında yürütülen "Adil yargılamayı etkileme" soruşturması tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından hazırlanan 251 sayfalık iddianamede 11 şüpheli ismi var. Eski Adalet Bakanı 1 numaralı şüpheli. Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal’ın oğlu ve kardeşi de şüpheliler arasında

ESKİ BAKAN OKTAY ÖRGÜT ÜYELİĞİ’ İLE SUÇLANIYOR

İddianamede Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay, avukatlar Tülay Bekar, Ali Hadi Emre, Mehmet Cengiz, Kudbettin Kaya ile Emekli Albay Canfer Balçık ve Hüseyin Yıldırım "Terör örgütüne üye olmak, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmek ve yargı görevini yapanı etkilemek" le suçlanıyor.

DEMİREL’İN YEĞENİ İLE HABERAL’IN OĞLU VE KARDEŞİ DE İDDİANAMEDE

İddianamede ayrıca eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel’in yeğeni Nihan Atasagun, Ergenekon tutuklusu milletvekili Mehmet Haberal’ın kardeşi Ali Haberal ile oğlu Erkan Bülent Haberal ve Avukat Sefa Altıoğlu’nun ise "Terör örgütüne yardım etmek, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmek ve yargı görevini yapanı etkilemek" suçlarından cezalandırılması isteniyor. İddianamede tüm sanıkların 7 buçuk yıldan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

 1 NUMARA SEYFİ OKTAY

İddianamede bir numaralı sanık Seyfi Oktay olurken haklarında soruşturma yürütülen Sinan Öztorun ve Zeynel Emre hakkında takipsizlik kararı verildi. İddianame, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin, iddianamenin kabulü ya da reddi yönünde karar vermek için 15 gün süresi bulunuyor.

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates