Haberler

Alperenler, BDP Genel Merkezi'ne Türk Bayrağı Asmak İstedi


Ankara Alperen Ocakları BDP Genel Merkezi'nın önüne gelerek, binaya bayrak asmak istedi. Polis izin vermeyince grup basın açıklamasının ardından binanın önünden ayrıldı.
Alperen Ocakları Ankara İl Başkanı Tuncay Türkan'ın da aralarında bulunduğu 40-50 kişilik bir grup, akşam 23.00 civarlarında Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısını protesto etmek için BDP Genel Merkezi'nin önüne geldi. Ellerindeki bayraklarla terörü lanetleyen sloganlar atan grup, tekbirler eşliğinde BDP Genel Merkezi'ne kadar yürümek istedi. Polis'in yoğun güvenlik önlemleri çerçevesinde binanın 25 metre gerisinde durdurulan grup, devlete bağlı olmasına rağmen binada Türk bayrağının asılı olmadığını belirterek, Türk bayrağı asmak istedi. Buna da polis izin vermeyince grup ile polis arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Daha sonra Alperen Ocakları Ankara İl Başkan Yardımcısı Erhan Bayram basın açıklaması yaptı.
Kendisinin bir Kürt vatandaşı olduğunun altını çizen Bayram, bir Kürt vatandaşı olarak kendisinin bu ülkeyle bir sorununun olmadığını söyledi. Kürtlerin Allah'a, Peygamber'e ve Kuran'a karşı sadakatlerinin olduğunu ifade eden Bayram, Kürtlerin kafir, komünist yapıya karşı birlikte olması gerektiğinin altını çizdi.
BDP Genel Merkezi'nin yakınında bulunan evlerden de Alperenlere alkışlarla ve bayraklarla destek verildiği görüldü. Binaya bayrak asılmasına izin verilmeyen grup, sloganlar eşliğinde ve olaysız şekilde genel merkezin önünden uzaklaştı.
Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates