Haberler

Hocaefendinin " Muhsin Yazıcıoğlu" na Vefası

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın İngiltere Finali, başkent Londra'da gerçekleştirildi. Şiir dalında merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Üşüyorum' adlı eserini okuyan Ellie Mace birinci oldu.Hocaefendinin, Sayın YAZICIOĞLU'nun vefatından sonra imanından şüphe etmediğim ender siyasetçilerdendi... sözlerinin ardından Merhum Yazıcıoğlu'nun " üşüyorum" şiirinin Türkçe olimpiyatlarda seslendirilmesi vefa adına güzel bir örnekti..

Türkiye'de geleneksel hale gelen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın İngiltere Finali, başkent Londra'da gerçekleştirildi. Şiir dalında merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Üşüyorum' adlı eserini okuyan Ellie Mace birinci oldu.

Bu yıl 9. düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının finalinde Ellie Mace, Rahmetli Yazıcıoğlu'nun " üşüyorum " şiiri ile finallere katılacak.

İşte o muhteşem şiir


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates