Haberler

Büyük Birlik Partisi 3 Temmuz’da Olağanüstü Kongreye Gidiyor

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun seçimlerde alınan yüzde 0,7′lik oy oranının ardından istifa ettiği BBP’de olağanüstü kongre tarihi kesinleşti.

Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun seçimlerde alınan yüzde 0,7′lik oy oranının ardından istifa ettiği BBP, olağanüstü kongre tarihini kesinleştirdi.
BBP, 3 Temmuz 2011′de kongreye gidecek. Kongreye kadar Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, genel başkanlık görevini yürütecek. Topçu’nun istifasından sonra dün ilk kez Genel Sekreter Mustafa Destici başkanlığında toplanan Başkanlık Divanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu, il başkanları, Yüksek İstişare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Kadın Kolları’ndan oluşan BBP ‘nin bütün birimleri ittifakla Öznur’u genel başkanlığa seçti. İlkeli, seviyeli, sağduyulu, yapıcı ve yol gösterici olacaklarını açıklayan Öznur da, “Artık soğuk savaş siyaseti ve yöntemleri son bulmalı. Demokrasi ve barış ve kardeşliğin hakim olması gerekir.” dedi. Öznur, kongrede genel başkanlığa aday olup olmayacağı sorusuna ise, “Benim şu an itibarıyla aday olmak gibi düşüncem yok. Önemli olan, hareketimizin birlik ve beraberliğinin devamına benim karınca kararınca katkı yapmış olmamdır.” cevabını verdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates