Haberler

İbrahim Faruk Bayındır Kimdir?

"Kamyona mal yüklerken ilmek atamadım. Kamyonun şoförü öyle bir dövdü ki başım yarıldı, 9 dikiş attılar. O gün bu işlerin zorluğundan ve yediğim dayaktan dolayı pes edip işi bıraksaydım bugün halen işçi olarak kalırdım." Bu sözler, bugün 100 TIR’lık Megatarans, havacılık okulu ve hava taksi şirketi sahibi Ahmet Özbey’e ait. Malatyalı Özbey’in kamyon muavinliğinden, TIR filosu patronluğuna oradan da havacılık sektörüne uzanan ilginç bir hikayesi var.

Bugün kurduğu şirketlerde 500 çalışanı olan Özbey, havacılık okulu ve hava taksi işinde büyüyeceklerini söylüyor. Hava taksi hizmeti için Beechjet 400A tipi bir jet uçak alan Özbey, yoğun talep üzerine 2 uçak siparişi daha vermiş. Özbey, ilk uçağı seçim süresince saati 3 bin 200 Dolard’an Saadet Partisi’ne kiraladıklarını söylüyor. İşadamlarından da hava taksiye yoğun ilgi olduğunu belirten Özbey, uçakların boş kalmadığını söylüyor.

TIR filosu patronu BMW’sinde yandı

Babası eroin kaçakçılığından cezaevine girince 120 TIR'lık şirketin başına geçen genç, takla atan otomobilde öldü. Şüpheli kaza inceleniyor.
Sefaköy'deki Megatrans Uluslararası Nakliyat Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı 22 yaşındaki Eyüp Özbey, önceki gece Florya'daki evlerinde Fenerbahçe-Parma maçını izledikten sonra 34 EYP 28 plakalı 5.20i BMW otomobili ile tura çıktı. Florya'dan Havalimanı istikametine hızla giderken, Hava Müzesi önünde şüpheli şekilde kontrolden çıkan otomobil bariyerlere çarptıktan sonra takla attı.
Dışarı çıkmayı başaramadı
Yol ortasındaki ağaçlara çarparak duran otomobil aniden alev aldı. Otomobilin içinde sıkışan Eyüp Özbey, tüm çabalarına rağmen dışarı çıkamadı. Yoldan geçen diğer araçların sürücülerinin müdahale etmesine fırsat kalmadan otomobil alev topuna döndü. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin ve sürücülerin yangın söndürücülerle müdahaleleri sonucu otomobil söndürüldü.
Cesedi tanınamayacak halde
Ancak kullanılmaz hale gelen otomobildeki Özbey'in tamamen yandığı görüldü. Eroin kaçakçılığından 20 yıl hapis cezasına çarptırılan babası Ahmet Özbey'in cezaevine girmesinden sonra 120 TIR'lık şirketin başına geçen Eyüp Özbey'in ölüm haberi üzerine yakınları sinir krizleri geçirdi. Cinayet ihtimalini de değerlendiren polis kaza ile ilgili soruşturmayı sürdüyor.
18 yaşında şirket sahibi oldu
Uluslararası nakliyat yapan 120 TIR'lık filoya sahip Megatrans Firması'nın sahibi Ahmet Özbey'in, eski adı Oktay TIR Garajı olan şirketinde 1993 yılında 556 kilo eroin ele geçirilmişti. Eroinin 200 kilosunu makam odasında sakladığı ve makam otosuyla Oktay TIR Garajı'na taşıdığı öne sürülen dönemin Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Nevzat Birdal da aynı davada sanık olarak yargılandı. Ahmet Özbay'ın 20 yıl hapis ve 49.5 milyar lira para cezasına çarptırılması üzerine, şirketin başına oğlu 18 yaşındaki Eyüp Özbey geçti. İstanbul DGM'de bazı hâkim ve savcıların rüşvet aldıkları iddiasıyla Ankara'da Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda açılan davada, halen Ahmet Özbey'in dosyası da yer alıyor.
Kaynak : Hürriyet

İBRAHİM FARUK BAYINDIR KİMDİR?

İbrahim Faruk Bayındır iş hayatına kayınpederi Ahmet Özbey’in sahibi olduğu Megatrans nakliye firmasında başladı. Ahmet Özbey, 1993’te eski adı Oktay TIR Garajı olan şirketinde 556 kilo eroinle yakalanmıştı. İddialara göre eroinin 200 kilosunu o dönem Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı olan Nevzat Birdal makam odasında saklamıştı. Ahmet Özbey, bu davadan 20 yıl hapis ve 49 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı. Babası cezaevine girdikten sonra şirketin başına geçen Eyüp Özbey (22), 16 Eylül 1998’de BMW marka otomobiliyle yaptığı kazada yanarak hayatını kaybetti. İşleri bundan sonra İbrahim Faruk Bayındır devraldı. Tarkim Uçuş Okulları’nın da sahibi olan Bayındır bir süre Borajet’le de çalışmıştı. Geçen dönem Küçükçekmece Belediye Meclisi’nde Ak Parti üyeliği yapan Bayındır, 12 Haziran Genel Seçimleri için Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmuş ancak temayül yoklamalarında 25 oy alınca elenmişti.


Bahçeli'den kaset yanıtı: İbrahim Faruk Bayındır kimdir?
Ahmet Özbey'in Mahkemeye Rüşvet Teklifi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates