Haberler

Bahçeli'den kaset yanıtı: İbrahim Faruk Bayındır kimdir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini sarsan kaset skandalıyla ilgili sert konuştu. Bahçeli, okyanus ötesini işaret ederek AK Parti'yi hedef aldı, Başbakan'a "İbrahim Faruk Bayındır kimdir?" diye sordu. "Odalara kameralar koyan röntgencileri deşifre et" diye seslenen Bahçeli, MHP'lileri de sert sözlerle uyardı.

Terörün azdığını ve AK Parti'nin PKK'yla işbirliği halinde olduğunu öne süren Bahçeli sözü son dönemde MHP'li yöneticilerin internete düşen özel hayat görüntülerine getirdi ve çok sert konuştu.

MHP'ye yönelik tuzakların nedeninin bölünmeye giden yolu hızlandırmak olduğunu iddia eden Bahçeli, "MHP zayfılarsa, alçaklar keyiflenecektir. Son dönemde üzerimizde oyunlar oynanmaktadır. Okyanus ötesinden kumandalı internet siteleri, fitne tohumlarını saçmaktadır" diyerek Başbakan Erdoğan'a çağrıda bulundu.

ABD üzerinden yayın yapan internet siteleriyle AK Parti'nin bağlantılı olduğunu öne süren Bahçeli şöyle konuştu: "Buradan Başbakan Erdoğan'a sormak ve vereceği cevapları hemen duymak istiyoruz. İbrahim Faruk Bayındır kimdir ? Bu şahıs K.Çekmece Belediyesi'nde meclis üyeliği yapmış mıdır? Arkasından istifa ederek milletvekili adaylığına müraacat etmiş midir?

Bu kişinin kirli internet siteleriyle ne tür bir bağlantısı vardır? Ülkücü gazete isimli fitne yuvasının alçak yayınları, bu şahıs ve yüzleri karanlıkta kalan ortakları mı gerçekleştirmektedir? Sayın başbakan bunları açıkla, şerefiniz ve siyasi namusunuz hala varsa, bunlara karşılık ver. Odalara kamera koydurup, özel hayatları gözetleyen aşağılık röntgencileri, sen de deşifre et. Aksi halde, gök kubbeyi başına yıkmaya kararlıyız" şeklinde konuştu.

"Okyanus ötesi fetva makamları"

MHP'nin pislikleri ve tuzakları yok etmek için sabırsız olduğunu söyleyen Bahçeli, partilileri de uyararak, "Her dava arkadaşımızın özel hayatın sınırları içinde yer alsa da, değerlerimizle, inançlarımızla bağdaşmayan hareketleri tasvip etmemiz imkansızdır. Ahlaki zaafları bulunanlar, akıllarını başlarına almadırlar. Ve aramızda yer bulamayacaklarını kesinlikle bilmelidirler" şeklinde konuştu.

Ahlaktan, erdemden, edepten, terbiyeden doğru ve iyi insan olmaktan zerre kadar taviz vermeyeceklerini söyleyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: Bütün gözler üzerimizdedir. Türk Milliyetçileri hedeftir. Ahlaklı, vatansever, inançlı ve hidayet sahibi camiya olarak, şirretin karşısında dimdik duruyoruz. MHP'yi bölünme ve kardeş kavgasına karşı engel görenler, okyanus ötesi fetva makamlarının ve içerideki uzantılarının da tahrik ve provakosyanlarının menzilinde siz de varsınız."

Salonu dolduran kalabalığa seslenen Bahçeli, "Onlara göre tehlike Milliyetçilik. Siz talan ve tavize hayır dediğininiz için tehlike olmalıyı da sürdürmelisiniz. Sizler var oldukça, ihanet odakları kaçacak delik arayacaktır. Sizler var oldukça, milletimiz emin ellerde olacaktır. Eski sıfatıyla, AKP propagandası yapanlara inanacak mısınız? Alçakca, yapılan iftiralara itibar edecek misiniz? İşgalci güçler gibi, AKP'yi iktidardan kovacak mısınız? İşte Ülkücü hareket bu demektir" diyerek sözlerini tamamladı.


BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Bahçeli'nin ismini verdiği İbrahim Faruk Bayındır, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimler için Küçükçekmece Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etti. Bayındır, AKP İstanbul 3. Bölge'den aday adayı olarak temayül yoklamasına katıldı ancak sadece 25 oy alarak 221. sırayı alabildi. Bayındır, AKP'nin 11 Nisan'da açıkladığı aday listesinde yer almadı.

HIZLA YÜKSELEN HAVACI

İbrahim Faruk Bayındır, havacılık sektöründe çok hızla yükselen Tarkim Uçuş Okulu, Orhan Air ve Borajet şirketleri ile adı anılan bir isim. Adana merkezli Tarkim Uçuş Okulu'nun Genel Müdürü olan Bayındır, firmayı satın alarak İsanbul'a taşıdıktan sonra adını Orhan Air olarak değiştirdi.

Havacılık sektöründe yıldızı özellikle AKP'li politikacılara kurduğu yakınlıkla daha da parlayan Bayındır, Borajet şirketi ile işadamlarına hava taksi hizmeti de sunuyor. Küçükçekmece Belediye Meclis Üyeliğinden istifa eden Faruk Bayındır, sahibi olduğu Orhan Air ve Borajet şirketleriyle havacılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Daha sonra Borajet adında hava taksi şirketi kuran Bayındır, Şubat 2008'de sipariş edilen 35 milyon dolarlık Challenger 605 ile 54 milyon dolarlık Global Express XRS'in kesin sipariş anlaşmalarını imzalayarak sektöre hızlı bir giriş yaptı.


PARANIN KAYNAĞI MERAK EDİLİYOR

Habertürk havacılık muhabiri Güntay Şimşek, 12 Haziran 2008'de Faruk Bayındır'ın hızlı yükselişine dikkat çektikten sonra "Bu paranın kaynağı ne?" diye soruyordu.

İşte Güntay Şimşek'in o yazısı:

Bu havacının para kaynağı kim?

Geçen hafta yedinci defa kapılarını sivil havacılık sektörüne açan Airex 2008 Havacılık Fuarı'nda ilginç bir uçak siparişi verildi. Kamu oyunda adı pek bilinmeyen, havacılık sektöründe konumu tartışılan Bora Jet Exclusive Charter A.Ş. isimli bir şirket Koç'un Sabancı'nın Doğuş'un bile sahip olmadığı ultra uzun menzilli 58 milyon dolar değerinde bir adet Global Express XRS jeti siparişi verdi. Kısa süre önce de yine Kanadalı Uçak üreticisi Bombardier'e Challenger 605 siparişi veren Bora Jet'in sahibi ve
Genel Müdürü olarak görünen Faruk Bayındır, müşterilerine sundukları hizmet seviyesini yükselteceklerini altını çizerken gizemli Amerikalı ortağını ise sır gibi saklıyor.

AKP'LİLERLE POZ VERMEYİ SEVİYOR

Airex fuarında AK Partili üst düzey yetkililerle poz vermeyi ve fuarda onlarla gezerek nüfuzunu göstermeyi de ihmal etmeyen Faruk Bayındır, kısa süre önce de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF), Uzanların Rumeli Havacılık'a ait Atatürk Havalimanı'ndaki iş jeti hangarı kiralayarak tartışmalara sebep olmuştu. Aynı zamanda Küçükçekmece Belediyesi'nde AKP Meclis üyesi olan Bayındır'ın iş hayatı geçmişi ise kayın pederi Ahmet Özbey'in TIR şirketiyle sınırlı.

Daha önce Sindel Uçuş Okulu ile TIR'cılıktan havacılık sektöre adım atan, Mega Trans Ulus.Nak.ve Tic.ve San.A.Ş.'nin sahibi olan kayınpederi Ahmet Özbey ile yaşadığı sorunlar sebebiyle Sindel'den ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Adana'da bulunan Tarkim Uçuş Okulu'nun devralan Faruk Bayındır, Tarkim adını Orhan Air olarak değiştirip İstanbul'a taşıdı.

2007 yılı sonlarına doğru aylık Türk Aviation isimli bir dergi çıkardı. 2008 yılı başında ise gizemli bir ortak bulduğunu belirterek Bora Jeti isimli bir şirket kurarak web sitesine 3 uçaklık bir filoya sahip olduğunu duyurmaya başladı.

Merak edilen şu; Mega Trans ve Sindel Uçuş Okulu'ndan kayın pederi tarafından gönderilen Faruk Bayındır Türkiye'de kimsenin sipariş edemediği uçaklara sahip olacak parayı nerden buldu?

UZAN'IN HANGARINI PEŞİN PARAYLA ALDI

Güntay Şimşek'in de hatırlattığı Uzanların hangarının satışı ise Bayındır'ın yıldızını daha da parlatırken, yaptığı yatırımların kaynağı konusunda da soru işaretlerine neden oldu.

Bayındır, o zamanki adı Tarkim olan şirketiyle, Atatürk Havalimanı'ndaki hangarı işletebilmek için Cem Uzan'ın sahibi olduğu Rumeli Havacılık'ın birikmiş 4 milyon YTL'ye yaklaşan kira tutarını Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na ödeyerek işletme ile 5 yıllığına kontrat imzaladı.

BAHÇELİ NEDEN O İSMİ SORDU?

Şimdi cevapları merak edilen merak edilen sorular şunlar.
Havacılık sektöründe adı pek duyulmasa da hızla yükselen Faruk Bayındır'ın MHP'de peş peşe ortaya çıkan kasetlerle bir ilgisi var mı?
Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a neden bu ismi sordu?
Başbakan bu konuda bir açıklama yapacak mı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates