Haberler

Vali'den "Bozkurtlar"a Soruşturma

Polislerin 'Bozkurtlar' sloganına Valilik tarafından jet hızıyla soruşturma açılıyor...

Sivas'ta 10 Nisan Polis Günü etkinlikleri çerçevesinde yürüyüş yapan özel harekat polislerinin 'Bozkurtlar' sloganı atması soruşturma konusu oldu.


İnternet ortamında paylaşan görüntülerle ilgili değerlendirme yapan Vali Ali Kolat, "Polisin neyi söyleyip söylemeyeceği bellidir. Yersiz atılan bir slogan." dedi.

KİM BUNLAR? - BOZKURTLAR...

10 Nisan 2011 tarihinde tören geçişi yapan polislerin, törenden dönerken Atatürk Caddesi üzerinde kaydedilen görüntüleri bugün çeşitli internet sitelerinde haber konusu oldu. Ozan Arif'in bestelediği 'Ölmez bu hareket, ölmez bu dava' adlı türküsünü koro halinde seslendiren polisler, 'Kim bunlar' diye bağırılarak sorulan soruya 'Bozkurtlar' diye karşılık veriyor. Soru ve cevap birkaç kez tekrarlanıyor. İçişleri Bakanlığı ve Sivas Valiliği, kaldırımdaki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kayda alınan bu görüntü internette yayınlanınca harekete geçti.

"SORUŞTURMA AÇACAĞIZ"

Sivas Vali Ali Kolat, olayda art niyet olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Polislerin törenlerde neyi söyleyip söylemeyeceğinin belli olduğunu ifade eden Kolat, yapılanın yersiz ve yanlış olduğunu dile getirdi. Kolat, "Yersiz söylenen bir şey. Olayla ilgili soruşturma açacağız. Art niyetli olup olmadığının ortaya çıkarılmasının ardından gereken neyse yapılacak" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates