Haberler

Mahsun, Fethullah’tan Özür mü Diletiyor?

Mahsun Kırmızıgül, bir film çekti: New York’ta Beş Minare. Aylardır reklamı yapılıyor, gazetelerde televizyonlarda. Film daha piyasaya çıkmadı ama Türkiye’deki herkes filmin içeriğinden haberdar.


Haluk Bilginer'in canlandırdığı Hacı isimli bir zat-ı muhterem, New York'ta yakayı ele veriyor ve Türk emniyetinden polisler Hacı’yı almak için Amerika’ya gidiyorlar. Filmde dikkat çeken bir-iki nokta var. Birincisi bu Hacı karakterinin Fethullah’a olan benzerliği. Amerika’da bir tarikat başı denince akla bir tek Fethullah geliyor.

İkincisi ise, filmde üst düzey bir emniyet yetkilisinin yanlışlıkla kendisine operasyon düzenlendiği için Hacı’dan özür dilemesi.

Mahsun, daha önceki projelerinde Kürtçülüğüyle ön plana çıkmıştı. Bu kez de Fethullah’ı aklamasıyla tartışma yaratacağa benziyor. Sadece Fethullah’ı aklamakla kalmıyor, anlaşıldığı kadarıyla devlet adına Fethullah’tan özür de diletiyor. Mahsun Kırmızıgül, devre uyarak Kürtçülükten Fethullahçılığa çevriliyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates