Haberler

Kenan Evren Hayranı Erdoğan!

Başbakan Erdoğan'ın bugün darbeci dediği ve hesaplaşmaktan bahsettiği 12 Eylül cuntasının şefi Kenan Evren'in hayranı olduğu ortaya çıktı. Erdoğan, belediye başkanı iken 1998'de görüştüğü Evren'e “Sizin zamanınızda ben olacaktım ki... İstanbul'u uçururdum!” demiş. Erdoğan, 2003'de de Evren'e saygıda şöyle kusur etmemiş: “Paşam, bu ülkenin sizingibilere ihtiyacı var.”


'HEP SAYGI VE SEVGİLERİNİ SUNDU'

Bu görüşme Erdoğan Siirt'te tekrar milletvekili gerçekleşmiş. Görüşme Kalendar Orduevi'nde gerçekleşmiş. Orduevine sivil otosuyla gelen Erdoğan, kimseye haber verilmeden gizlice içeri alınmış. İçeride yarım saat kadar oturan Recep Tayyip Erdoğan, Kenan Evren'e saygı ve sevgilerini sunarken ülkeye yaptığı iyiliklerden söz etmiş.

Evren anlatıyor: “Abdullah Gül Başbakan olmuştu ya... İşte ondan sonra beni ziyaret etmek istemiş... Ben de kendisine randevu verdim. Hatta, Kalender Orduevi'ne makam otosuyla değil... Sivil arabasıyla geldi... Biz de kimseye haber vermeden gizlice içeri aldık. Yarım saat kadar oturdu. Bana saygılarını... Sevgilerini sundu... Bu ülkeye yaptığım iyiliklerden söz etti.”

Sözcü gazetesine konuşan ve Erdoğan'ın kendisini en son 2005'te kalp spazmı geçirdiğinde dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le birlikte GATA'da ziyaret ettiğini de belirten Kenan Evren, kendisinin nikah şahidi, Erdoğan'ın ise nikah memuru olduğu Mehmet Ağar'ın oğlunun nikah töreninde, tören bittikten sonra gerçekleşen ilk görüşmeyi şu sözlerle anlatıyor:

"Oturduğum masaya geldi... Konuştuk... O'na; Devlet Başkanlığım sırasında... Zamanın Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'a yaptığım yardımlardan falan söz ettim. Bunun üzerine Tayyip Erdoğan bana; Ahh Paşam Ahh, dedi... Sizin zamanınızda ben olacaktım ki Belediye Başkanı... Neler neler yapar... Sizin desteğinizle İstanbul'u uçururdum!..”

'SİYASET BU, KENDİSİNİ HALA SEVERİM'

12 Eylül cuntasının şefi Kenan Evren, anayasa referandumundan önce kendisini darbeci ilan eden Erdoğan'a yine de kızgın değil. Evren'e göre “siyaset bu.” Evren, referandum sonrası yayınlamak üzere Sözcü gazetesi muhabiri Ertuğrul Akbay'a verdiği mülakatta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için şu ifadeleri kullanıyor:

“Ben de onun Başbakanlık konutuna iki kez gittim. Senin anlayacağın aramız çok iyiydi... Ancak referandum sırasında 'Darbeci Evren' olup çıktık... Ama siyaset bu... Hoş görmek lazım... Ben kendisini hala severim... Ondan bir kötülük görmedim... Başbakan olmadan önce de... Sonra da... Hep saygılı oldu...”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates