Haberler

Alperenler, Ayasofya Önünde Bayram Namazı Kıldı

Alperenler, Ayasofya önünde bayram namazı kıldı. Namaz sonrası bayramlaşan grup, daha sonra herhangi bir taşkınlığa karşı önlem alan Çevik Kuvvet ekibine bayram şekeri ve kolonya ikram etti.

Alperen Ocakları, Ayasofya Müzesi'nin ibadete açılması için geçtiğimiz aylarda başvuruda bulunmuş ancak sonuç alamamıştı.

Ayasofya Müzesi önünde sabahın erken saatlerinde toplanan Alperen Ocakları'na bağlı grup, yanlarında getirdikleri seccadeleri yola sererek bayram namazını burada kıldı.

Namaz sonrası açıklamada bulunan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Güven Hizarcı, Ayasofya'nın ibadete açılması gerektiğini söyledi. Hizarcı, "Ayasofya'da ibadete izin verilmesiyle ilgili yaptığımız resmi çalışmaların devamı adına, bir sivil toplum örgütü olarak bir araya geldik. Bizler, hem sivil toplum örgütü olarak hem de milletin derin vicdanının sesi olarak, yapmış olduğumuz mücadelede her platformda, bugün Ayasofya'nın ibadete açılması gerektiğini zikrettik. Ancak ne hazindir ki bu topraklarda İstanbul'un fethinin sembolü olan Ayasofya Camii'nin farklı odaklar tarafından kiliseye çevrilmesi için her türlü çalışmalar yapılmaktadır." dedi. Açıklama sonrası bir süre tekbir getiren grup, seccadelerini topladıktan sonra dağıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates