Haberler

Referandum Sandığından 'Muhsin Yazıcıoğlu' Çıktı

Anayasa değişikliklerine ilişkin 12 Eylül'de yapılan halk oylamasında geçersiz sayılan 725 bin 062 oy arasında bazı vatandaşların ilginç tercihleri dikkat çekti.

Geçersiz oyların genellikle, mührün oy pusulasında 'evet' veya 'hayır'ı belirten karelerin kesiştiği noktasının ortasına basılması sonucu ortaya çıktığı kaydedildi. Ayrıca mürekkebin pusulada dağılması da tercih dışı kalmada önemli bir etken oldu. Bunun yanı sıra kimi vatandaşlar da oy pusulaları ile mesaj vermeye çalıştı. Küçükçekmece'de oturan Remzi Ç. adlı bir vatandaş, "Referandum siyasi bir tercih değildir" açıklamalarına rağmen sandıktan siyasi görüşünü belirten bir mesaj verdi. Kabindeyken pusulanın tam ortasına mührü basan vatandaş, tercih kağıdının üzerine kalemle 'Büyük Birlik Partisi'nin helikopter kazasından ölen Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini yazdı. Vatandaş, pusula ile birlikte üzerinde 'Şehidim ruhun şad olsun' yazan Yazıcıoğlu'nun resmini de zarfa koydu. Siyasi mesajınıcep telefonu ile görüntüledikten sonra zarfı seçim sandığına attı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates