Haberler

Bahçeli Hareketin Genleri İle Oynadı

MHP, referandumda 'evet' diyen MHP Trabzon eski Milletvekili Orhan Bıçakçıoğlu'nu ihraç etmeye hazırlanıyor.

Trabzon İl Başkanlığı, Bıçakçıoğlu'nu Disiplin Kurulu'na sevketti. Bu girişime Bıçakçıoğlu'nun tepkisi sert oldu.

İL YÖNETİMİ GAYRİMEŞRU

Referandumdaki kararının doğruluğunun milyonlarca ülkücü tarafından tescil edildiğini vurgulayan Bıçakçıoğlu, "Beni MHP'den ihraç edebilirler ama ülkücü apoletlerimi sökmeye kimsenin gücü yetmez" dedi. Bahçeli'nin 'milliyetçilik ve Türk-İslam ülkücülüğü' davasından saptığını savunan Bıçakçıoğlu, "Bahçeli hareketin genleri ile oynadı. Aftan ülkücüler yararlanmasın diye madde koyduran Bahçeli, milletvekili Ali Güngör'ü konuşmasından dolayı ihraç etti. Aynı af yasasından Abdullah Öcalan faydalansın diyen DSP'li Ertuğrul Kumcuoğlu parti üyesi ve milletvekili" şeklinde konuştu. Bıçakçıoğlu, Trabzon il yönetiminin 'gayrı meşru' olduğunu da ileri sürdü. Bıçakçıoğlu, "Üç tane ilçede kongre yapmadan il başkanlığını kazandılar" dedi.

'EVET' ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Bıçakçıoğlu, referandumda 'hayır' demenin CHP'yi iktidara taşıyacağını savunmuştu. Partinin, 'hayır' bloğunda yer almasını derin yapılara bağlarken teröristbaşı Öcalan'ın idam dosyasının Meclis'e gönderilmemesine ilişkin bildiride Devlet Bahçeli'nin imzasının olduğunu ileri sürmüştü.

BUGÜN GAZETESİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates