Haberler

Başbuğ'un Eşinden Bahçeli'ye: Mezar Sulamaktan Başka Ne Yaptın?

Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Seval Türkeş, MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Seval Türkeş, Alparslan Türkeş'in mezarının ancak merhumun yetiştirdiği milyonlarca ülkücünün rızası alınarak yapılabileceğini belirtti.

Mezar tartışmaları ne zaman başladı


Seval Türkeş, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 22 Eylül 2010 tarihinde, Alparslan Türkeş'in mezarının devlet mezarlığına nakledileceği yönünde açıklamalarda bulunduğunu anımsattı.

BAYRAMDAN BAYRAMA
Türkeş'in vefatının ardından mezarın yapım, bakım, onarım, koruma ve kollanması amacıyla Ekim 1997'de Alparslan Türkeş Vakfının kurulduğunu ve bugüne kadar mütevazı şartlarda çalışmaları yürüttüğünü ifade eden Seval Türkeş, şunları kaydetti: ''Bugüne kadar Alparslan Türkeş'in makamında oturan Bahçeli, onun misyonununu ve hatırasını yaşatmak için kurulan bu vakfa, en küçük maddi ve manevi destekte bulunmamıştır. Misyonuna, hatırasına ve aile ocağına saygı ve ilgi göstermediği Türkeş ile ilgisi sadece bayramdan bayrama bir teneke su ile kabrini ziyaret etmekten öteye gitmemiştir.

Türkeş'in yetiştirdiği çok değerli ülkücü kadroları basiretsiz yönetimi ile dağıtan Bahçeli, son günlerde meydana gelen tabloyu milletin karşısına çok güçlü projeler ile çıkarak lehine çevirmesi gerekirken, mezardan medet umması bizim açımızdan fevkalade üzüntü verici olmuştur. Çok büyük hata yapmıştır. Türkeş'in mezarının nakli ile ilgili bugüne kadar bize en ufak bir haber intikal etmemiştir. Böyle bir projenin bulunmadığı da hükümet yetkilileri tarafından açıklanmıştır.

Mezarın nakli ancak ve ancak Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği milyonlarca ülkücünün rızası alınarak yapılabilir.''(AA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates