Haberler

Ülkücüler, Yeni Yönetimi Başbuğ’a Şikayet Etti

Mamak Cezaevi’nde yıllarca mahkum olan ülkücüler, Mamak’taki eylemlerinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Lideri Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti. Kabir başında dua eden ülkücüler, referandumda ‘hayır’ diyen yönetimi, Başbuğ’a şikayet etti.

12 Eylül 1980 darbesi mağdurlarının kurduğu Yusufiyeli Ülkücüler Dernek üyeleri, Beşevler’de bulunan Türkeş’in mezarını ziyaret etti. Burada toplanan ülkücüler, Türkeş’in mezarı başında bir süre dua etti.
Ziyaretin ardından açıklamayı 12 Eylül 1980 darbesinde tutuklanan ve Mamak Cezaevi’nde 4 kez idamdan yargılanan Ahmet Ulu yaptı. Halk oylaması milletin önüne geldiğinde mirasını bıraktığı ellerin, bu maddelerinin kalkması yönünde yer almayıp ‘hayır’ cephesinde yer almasına tepki gösteren Ulu, kendilerinin ülkücü hareketin cefasını çekip, ceza evlerinde idamla yargılanıp darağaçlarının gölgesinde beklediklerini söyledi.
Ülkücüler olarak seslenen Ulu şöyle devam etti: “Geçici 15. maddeye Başbuğ’umuz karşıydı. Ömrü vefa etmedi. Kaldırmak için elinden geleni yapmıştı. Mirasına sahip olanların 12 Eylül’de hesaplaşmak için göstermiş olduğu çabanın yetersiz olduğuna inanıyorum. 12 Eylül’le hesaplaşmanın zamanı geldiğine inanıyoruz”
(CİHAN)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates