Haberler

Mustafa Çalık:"Sivil Anayasaya Ülkücüler EVET diyecek"

Ülkücü aydınlardan Mustafa Çalık, 12 Eylül’de yapılacak referanduma yönelik çok çarpıcı açıklamalar yaptı. 12 Eylül ürünü Anayasaya sahip çıkmanın akıl ve mantıkla izahı olmadığını savunan Çalık, “Mustafa’yı asan,Hüseyin’i namazda copla öldüren alçaklar hukuk önünde hesap vermediği müddetçe namus borcumuzu ödemiş olmayacağız. ikbal, iktidar uğruna kimse sahtekarlık etmesin. 12 Eylül den herhangi bir şekilde hesap sorulmasına mani olan kim varsa sakın vatanseverlik iddiasında bulunmasın” dedi.Çalık, 12 Eylül’de asılan ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunu okurken ağlayan Başbakan Erdoğan’ı eleştirenlere de, “Ne yapmalıydı? Davul, zurna mı çalması lazımdı? Şarkı mı söylemeliydi? O mektubu okuyup da duygulanmaması için insanın eşek olması lazım” diye seslendi

“Evet” diyerek,cuntanın karşısında yer alıyorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile birlikte Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal a’daki “Görüş Farkı” programına katılan Türkiye Günlüğü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çalık, ülkücü camiaya önemli meseajlar verdi.

12 Eylül öncesi Ülkü Ocakları Yönetiminde bulunan Çalık, “Evet veren ülkücü değildir” diyen MHP yönetimine mesaj gönderdi: ”Milliyetçilik terazisini kimse eline almasın, bizim ülkücülüğümüzü tartmak kimsenin haddi değildir”.

Referandumda neden “evet” oyu kullanacağını da açıklayan Çalık, “AKP, biz caydık dese de benim vazifem, Kenan Evren`in önüme koyduğuna her fırsatta hayır demektir. Evet diyerek cuntacıların karşısında, çile çekenlerin yanında yer alıyorum. Bana hakikat böyle gözüküyor. Hakikat karşısında susan,dilsiz şeytandır”

Yarı, CHP vesayetinden kurtuluyor

Ülkücülerin referanduma “hayır” demesini gerektiren bir durum olmadığını anlatan Mustafa Çalık, CHP için ise durumun farklı olduğunu ifade etti. Çalık, şunları söyledi: ”Tartışmanın özü şudur. Yargı, bugüne kadar tek partinin,CHP’nin vesayetinde idi. Şimdi CHP’nin vesayetinden kurtuluyor. Cuntaların, darbelerin başfetvacısı bizde yargı olmuştur. Bizde hakim kılıklı bazı kişiler, cinayetlere fetva vermiştir.

MHP’de ülkücüler gitti, ANAP, DYP’liler geldi

Kendisinin 14 yaşından beri ülkücü olduğunu söyleyen Mustafa Çalık, MHP’nin tepe yönetiminde ülkücülerin yerine ANAP ve DYP kökenlilerin yer aldığını da iddia etti: “Benim gibi insanlardan boşalan yeri eski Anap, Dyp liler devraldı. Ülkücüdür,değildirler, vaktiyle ülkücülerle vaktiyle alay etmiştir ona girmiyorum, mevzu derin. Bizden boşalan yeri tepe tepe kullansınlar.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates