Haberler

Hangisi Daha Brütüs?

Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığına getirilmesiyle birlikte Türkiye siyasetinde karşılıklı atışmalar devri başladı. Önce Kılıçdaroğlu, Tayyip’e sen şunu şöyle yaptın diyor, sonra Tayyip Kılıçdaroğlu’na asıl sen şunu şöyle şöyle yaptın diye karşılık veriyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta bu ikili arasında “Brütüs atışması” yaşandı. Referandum için meydanlarda partililerine seslenen iki liderden Tayyip, Kılıçdaroğlu için “Medyanın üfürmesi ile şişen yelken açık denizde alabora olup gider. Yandaş medyanın gazına gelenler havaya karışıp giderler. Yani manşetle gelenler manşetle giderler. Kendi arkadaşlarına, kendi dostlarına, kendi liderlerine ihanet edenler başka ihanetlerin mağduru olurlar.” dedi.

Tayyip’in Adıyaman’da söylediği sözlere Kayseri’den cevap veren Kılıçdaroğlu ise “Kalkmış bizi ihanetle suçluyor. Sen kim oluyorsun da bizi ihanetle suçluyorsun. Bizim kitabımızda ihanet yoktur. İhaneti merak ediyorsan, git Erbakan’a sor bu soruyu. Erbakan sana yanıtını versin.” diye buyurdu.

Aslında her ikisinin de dediklerinde doğruluk payı var.

Tayyip bildiğiniz gibi 70’li yıllardan beri içinde olduğu Milli Görüş hareketinden 2001 yılında ayrılarak AKP’yi kurdu.

Kılıçdaroğlu ise yakın zamanda CHP eski genel başkanı Deniz Baykal’a yapılan bir operasyon sonucu CHP Genel Başkanlığına paraşütle indirildi.

Yani ikisinin de siyasi geçmişinde bağlı bulundukları partiye ihanet var. Tayyip zaten Erbakan’a karşı bayrak açarak ayrı bir parti kurmuş, önce milletvekili ardından da başbakan yapılmıştı. Şimdi aynı senaryo Kılıçdaroğlu için de devreye sokuldu.

Baykal’la ilgili kaset ilk ortaya çıktığında genel başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Kılıçdaroğlu, iki gün sonra çark ederek adaylığını açıkladı ve gvnel başkan seçildi.

Buradan hareketle başlıktaki soruya geçelim. Tayyip’le Kılıçdaroğlu birbirlerini “Brütüs”lükle suçlarken medyada da hangisi daha Brütüs tartışması yaşandı. Kimileri Tayyip’in daha Brütüs olduğunu söylerken kimileri de Kılıçdaroğlu daha Brütüs’tür iddiasında bulundu.

Aslına bakarsanız kimin Brütüs olduğu değil, hangisinin daha Brütüs olduğu. Çünkü burada ihanete uğrayan konusunda bir karışıklık var. Çünkü asıl ihanete uğrayanlar Erbakan ya da Baykal değil. Bu iki vatandaş da ABD’nin Türkiye üzerindeki planları çerçevesinde şu an bulundukları konuma yerleştirildiler.

Yani anlayacağınız asıl ihanete uğrayan Erbakan ya da Baykal değil Türkiye. Bu yüzden hangisinin Brütüs olduğu önemli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates