Haberler

Emine Şenlikoğlu'nun Tesettür İsyanı

Şenlikoğlu Tesedür Allahın emridir diyerek Allahın emrini kullar ihlal edemez. Allahın emrini asla basite almayız hiç bir şekilde diye konuştu.

Şenlikoğlu Sokağa çıkın milyonlarca insan var, kadın var, kız var tesettürlü bu nasıl tesettür ki pantolon üzerine başörtü ve elinde sigara arabanın içinde yol kenarında bir cafe de bacak üstüne atmış yani bir Avrupalı gibi genç kız gibi nahoş nahoş tavırlar gerçekten bu tesettürün kendine has ruhu var bir şeyin ruhunu bozarsanız kendisini de bozarsınız dedi.


Onun için biz Müslümanlar olarak buna çok dikkat etmememiz lazım diyen Şenlikoğlu tesettür mağazaları kızlarımızın kanına giriyor kızlarımız onları tesettür zannediyor. Birçok kızımız masum yani bilmiyor zannediyor ki bu İslam da caizdir zannediyor şeklinde görüş belirtti.

Onun için herkesin elinden geleni yapması lazım diyen Yazar Emine Şenlikoğlu tesettürün bozulduğu yerde İslam toplumu da bozulur bir yerde tesettür ayrıca bir psikolojik güç dür bir yerde İslam’ın yaşadığına dair ama maalesef bugün bu psikoloji yi yakalamıyoruz Çünkü tesettürsüz kapalılar var çok fazla zorlayanda olmadığına göre pantolon giyen bir kızımız başını niye kapatır, tırnaklarını uzatmış bir kızımız niye başını kapatır şimdi psikolojisinde vicdanını rahatlatmak istiyor belki de ama olmaz ki her şeyin kendine göre has kanunları vardır dedi.

Kanunları yıkılan her şey in kendisi de yıkılır diyen Şenlikoğlu Onun için millet olarak bu konuya biraz dikkat çekmek istiyoruz. Bende dikkat çekmek için üstüme düşen vazifeyi yapmak istedim. Bazı kardeşlerimiz elbiseler bulamadıklarını bazı mağazalarda bulunmaya bilir ama var yok değil araması lazım arayan tesettürü bulur diyerek mağaza sahiplerine seslenen Şenlikoğlu mağazalardan rica ederek Allah rızası için konuyu tekrar gözden geçirsinler onlar bol olarak ta çok şık ve güzel kıyafetler yapabilirler insan hem bol giyip hem de şık olabilir önemli olan İslam ruhuna uygun olsun diye görüş belirtti.

Yazar Şenlikoğlu tesettür açılımına da şıklık suç değildir şuhluk suçtur dedi ve Şuh olmakla şık olmak aynı şeyler değillerdir benim söyleyeceklerim bu kadar Allahın kitabı kurana bakarsak bunları göreceksiniz dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates