Haberler

Bunlar, AKParti'nin çocukları !

AKP’nin çıkardığı yasayla serbest kalıp
PKK paçavraları asan çocuklar

İktidarın serbest bıraktığı ‘çocuklar’ Hakkari’yi savaş alanına çevirdi, ‘özerklik’ provası yaptı!

Kamuoyunda ‘taş atan çocuklar’ olarak bilinen ve AKP’nin çıkardığı yasayla serbest kalan çocuklar, Şemdinli ve Yüksekova’da ortalığı birbirine kattı. BDP’nin düzenlediği “Demokratik Özerkliği Sahiplenme” yürüyüşünün gerginlik üzerine iptaliyle kuduran çocuklar, polise taş yağdırdı. Polis, boş binalara PKK paçavraları asan çocukları, üzerlerine yağan taşlardan sonra tazyikli su kullanarak dağıttı.


Hakkari kent merkezi ile Şemdinli ilçesinde BDP tarafından organize edilen ’Demokratik Özerkliği Sahiplenme’yürüyüşlerinde olaylar çıktı. Kamuoyunda ’taş atan çocuklar’ olarak bilinen ve AKP’nin serbest bırakılmalarını sağladığı terör örgütü PKK yandaşı gençler, Hakkari kent merkezi ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde ortalığı savaş alanına çevirdi.

Barikat kurup ateş yaktılar

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde BDP tarafından yapılması planlanan yürüyüşün gerginlik yüzünden iptal edilmesinin ardından olaylar çıktı. Sabah saatlerinden itibaren fırın ve eczaneler dışındaki tüm işyerlerinin kapalı olduğu ilçe merkezinin çeşitli noktalarında toplanan 100’er kişilik gruplar, ilçe merkezinin bir çok yerinde yollara barikat kurup, ateş yaktı. Polis, göstericilere tazikli su ve gözyaşartıcı bomba kullanarak müdahalede bulunurken, yüzleri kapalı göstericiler ise polise taş atarak karşılık verdi. Bölücüler, Cengiz Topel Caddesi’ndeki boş binalara da PKK’nın sözde bayraklarını astı. İlçenin tamamında süren olaylarda polis binalara asılan sözde PKK bayraklarını indirirken, göstericileri de tazikli su ve göz yaşartıcı bomba ile dağıttı.

Polise taşlı sopalı saldırı

Bölücüler önceki gün de Hakkari kent merkezi ile Şemdinli ilçesinde olaylar çıkardı. Hakkari’de yürüyeşe katılmak için Buvar Caddesi’nde bulunan BDP il binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi yürümek isterken, polisin müdahalesi ile karşılaştı. Polis, yürümek isteyen göstericileri tazikli su ve gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı. Bunun üzerine kent merkezi bir anda savaş alanına dönerken, sokak aralarına dağılan göstericiler, polise taş atarak karşılık verdi. Kepenklerin kapatıldığı Şemdinli’de ise toplanan bir grup kalabalık, güvenlik önlemi alan polis panzerini taşladı. Bunun üzerine polis göstericilere tazyikli su ve gözyaşartıcı bombayla müdahalede bulundu.

Binalara PKK paçavrası astılar

Yüksekova’da yollara barikat kurup araçları ateşe veren ve polisle çatışan PKK yandaşları, bu arada bazı binalara da PKK paçavralarını astı. Polis göstericileri tazikli su ve göz yaşartıcı bomba ile dağıtırken, binalara asılan PKK paçavralarını da indirdi.

İstanbul’da terör operasyonu: 20 gözaltı

İstanbul’da terör örgütüne yönelik düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda 21 kişi yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri bölücü terör örgütü PKK’nın ilk silahlı eylemini gerçekleştirdiği 15 Ağustos günü eylem yapma hazırlığında olduğu iddia edilen şüphelileri takibe aldı. Yapılan tespitlerin ardından PKK terör örgütüne yönelik koordineli olarak çalışmalarını sürdüren polis ekipleri Şişli, Beyoğlu ve Kağıthane ilçelerinde yaklaşık 30 adrese dün sabah eş zamanlı operasyon düzenledi.

Havadan destek verildi

Yapılan baskınlara özel harekat polisleri de katıldı. Operasyon sırasında polis helikopteri de havadan destek verdi. Operasyonlarda eylem hazırlığı içinde bulundukları öne sürülen 2’si kadın 21 kişi gözaltına alındı. Polisin yaptığı tespitlere göre şüphelilerin PKK’nın 15 Ağustos 1984 te düzenlediği ilk silahlı eylemin yıldönümünde eylem hazırlığında olduğu iddia edildi. Şüphelilerin ayrıca Okmeydanı ve Nurtepe’de terör örgütü PKK adına düzenlenen yasadışı gösterilere katılarak polis ekiplerine taş ve molotofkokteylleri ile saldırdıkları da öne sürüldü. Gözaltına alınan PKK yandaşlarının Emniyet’teki sorguları sürüyor. Polisin, söz konusu örgüte ve yakalanan üyelerine yönelik operasyonlarının devam ettiği bildirildi.

Konya’da polise silahlı saldırı: 1 şehit

Konya-Karaman Karayolu Avdun köyü yakınlarında radar uygulaması yapan Çumra Bölge Trafik Müdürlüğü’nde görevli polis memuru 36 yaşındaki Ömer Durmaz, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğradı.Yoldan geçen bir sürücünün radar aracındaki polis memurunun hareketsiz şekilde durduğunu bildirmesi üzerine olay yerine giden polis ekipleri, Durmaz’ın açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini belirledi.Yapılan incelemede polis aracının ön camından tabanca ile 2 el ateş edildiği tespit edildi.
Yeniçağ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates