Haberler

BTP Lideri Haydar Baş, Maraş'ta Referandum Oyunu Açıkladı

K.Maraş'a gelen BTP lideri Haydar Baş, iftar yemeğindeki konuşmasında, "Beni Menderes gibi mağdur edecekler' diyor. Şu kafaya bak. Sen kim Menderes kim ya. Size Menderes'i anlatayım. O, 3 sebepten dolayı ipe götürüldü.

Bunun bir tanesi; din ve vicdan hürriyetine o güne kadar yer verilmiyordu. 2'cisi Menderes İmam Hatip okulları, Kuran Kursları açtı. Herkese istediği kadar din ve vicdan özgürlüğü verdi. 3'cüsü de sanayi hareketi başlattı. Bu 3 sebep onu ipe götürdü.


Sayın Başbakan iktidar olduğu günden beri Türkiye'nin toprakları dahil yeraltı kaynaklarını maalesef ecnebi şirketlerine peşkeş çekmiştir. Ve yine bunların döneminde tam 41 tane kilise evi açıldı. Rahmetli Menderes Kuran kursu açtı, bu 41 tane kilise evi açtı. Arasında bir paralellik var mı sevgili arkadaşlar? Şimdi 'Ben de Menderes gibi mağdur olacağım' deme rollü yapan bu arkadaşa 12 Eylül'de ne diyeceksiniz? Hayır. Vallahi de billahi de 'Hayır' demeniz şarttır" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates