Haberler

Bir Çapulcu Nasıl Lider Yapıldı?

Bir iti gereğinden fazla beslersen it, itliğini yapar ve bacağını kapar…

1999 yılının şubat ayında Kenyadan kalkan bir özel uçakla yurda getirilen bölücü başı Şam dan kovulduktan sonra çaresiz bir şekilde ülke,ülke dolaştıktan sonra yakalanıp ülkeye getirildi.
O kadar çaresiz diki Yurda hoş geldin sözüne sanki masum biri gibi gülerek karşılıyor, Türkiye de olduğu için mutlu olduğunu ifade edecek kadar ileri gidiyordu.
1999 yılından 2002 yılına kadar terör bitme noktasına gelmişti, bölücü başı ile birlikte terör örgütü dağılma sürecindeydi..

12 saate varmaz tanklarımız Şam’a ulaşır diyen sınır boyundan kararlı açıklamalar yapan paşalarımız, Apo İtalya ya sığındığı için FIAT marka araçlarını yakan halk vardı..
Velhasılı herkes o kadar kararlıydı ki…
Ama kimse AB uyum yasalarının meclis den geçeceğini bilmiyordu.
Daha önce bölücü başına yapılacak olan suikasti haber veren Mesut Yılmaz’ın ,bu seferde aynı gayret içinde bu yasaları meclis den geçirip Bölücü başını İmralı’ya yerleştireceğini birileri sölesede inanamazdık.
Sonunda 1999 Şubat ayında Kenya dan ülkemize doğru paket edilmiş şekilde getirilen bölücü başı , o günlerde sonuçlarının ne doğuracağını bilmediğimiz bir hata ile hapse konuldu.
Zamanla tanınan bazı imtiyazlar,avukatları aracılığı ile terör örgütüne gönderdiği mesajlar hapisten yönetilen bir terör örgütüne sahip olmamıza sebep verdi.
Bu günlerde Apo yu günahı kadar sevmeyen Karayılan gibi vatan hainleri bile hapishaneden yaptığı müdahaleler ile terör örgütüne ait insiyatifleri yeniden ele alan Apo nun haklarını savunmaya kendini mecbur hissetmekte.
O günlerde ağza alınsa taşlanacak sözleri insanlar günümüzde çok rahat bir şekilde ağızlarına alır oldu, bu ülkeyi yöneten başbakan ‘sayın’ ifadesini kullandı,geçenlerde Cumhurbaşkanı Azerbaycan’a giderken uçakta devletin her türlü girişimde buluna bileceğini ima etti ve her izahın önünde kendini bilmez bir köşe yazarı Apo ya paşalık makamını yakıştırdı.
Özetle 1999 dan bu güne ülkemizde çok şey değişti, değişmeyen tek şey terör…
Yakınlarda İmralı da ki hainin ev hapsi ile kalan cezasını çekmesine dair bazı girişimler olabilir muhtemelen 2012 yılına kadar bu tip bir girişim hızlı bir şekilde gündeme getirilecektir dikkatli olunmalı çünkü bu değişikliği iktidar partisi gündeme taşıyacak.
Yazımızın başındaki soruya cevap verelim bir çapulcu nasıl mı lider oldu; YALAKALIKLA,VURDUMDUYMAZLIKLA, BASİRETSİZLİKLE, DAR AĞCINA APO NUN KELLESİNİ KOYARKEN OY KAYBETMEKTEN KORKAN KOLTUK SEVDALILARIYLA, VE VATAN HAİNLİĞİNİ GİZLEYEN DEVLET DÜŞMANLARIYLA.
Bir iti gereğinden fazla beslersen it, itliğini yapar ve bacağını kapar…
Tez zamanda bedeli ne olursa olsun bu it susturulmalı, çok can yanacaktır bu belli lakin devletin bekası her şeyden mühimdir bedel ödemeye değer...

BÜLENT İN ARADIĞI ADAM…

Bülent in aradığı adamı önce kaba taslak tarif edelim:
Bu adam bir kere hırslı olmalı, kazanmak için her yolu mubah görmeli, maddi değerlere ehemmiyet veren biri olmalı, devletin bazı kurumlarına dair çekinceleri olan, velhasılı Osmanlının ve Müslüman Türk milletinin dinginliğinden , asaletinden uzak ama bir o kadar halkın içindenmiş gibi görünen hazır cevap biri olmalı, kelimeye ve bahaneye daralmamalı…
Daha önce defaatle söylediğim üzere bıraksan Osmanlı sarayında at arabası bile süremeyecek karakterde ,dünya hırsına bürünmüş ama gölgesini büyük görüp kendini Osmanlı sanan kişi işte Bülent Arınç’ın aradığı adam…
‘Erbakan’ın Hain Evlatlıkları’ isimli yazımda değindiğim üzere en yakın arkadaşlarına ihanet etmesi en muhtemel kişi olan Bülent Arınç yine bekleneni yaptı bu seferde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ihanet etti.
Son yaptığı açıklama da Cumhurbaşkanlığı süresinin 7 değil 5 yıl olduğunu söyleyen Arınç ,2012 yılından önce Cumhurbaşkanını değiştirmekte ne kadar kararlı olduğunu gösterdi.
Hüsniyalisin intikamı mı desek, yoksa Derviş Mehmet’in intikamı mı desek bilemiyorum…Ama şu bir gerçek, Bülent Arınç bu iki dedesinin intikamını almakta kararlı.
Daldan dala sıçrayarak en sonun da aradığı kişiyi de buldu.
Bu kişiyi tahmin etmek o kadarda zor olmasa gerek…
2012 yılından önce yetkileri artırılmış bir Cumhurbaşkanını(yarı başkanlık sistemini) Türkiye Cumhuriyetinin başına geçirmekte kararlı olan Bülent bey akabinde Federe Türkiye’nin oluşması için bir engel kalmayacağı kanaatinde sanırsam.
Ölen PKK lılar için göz yaşı döken, Türk bayrağı yerine başka bayrak dikmek isteyen Osman adlı hainin en kadim arkadaşı olan Arınç, ülkeyi yönetmek için herkesle masaya oturan ve yıllarca sırtında taşıdığı Milli görüş gömleğini çıkardığını söylemekte bir sakınca bulmayan hırsları ile ünlü arkadaşında bu ışığı gördü ki bu seferde Abdullah Gül’e ihanet etmekte…
Bülent Arınç gerçekten aradığını bulmuş…
Aşağıda yazdığım ata sözünün ilk kısmı Bülent Arınç’a ,ikinci kısmı da kızlarını arkadaş bursu!!! ile ABD de okutan bir oğluna gemi alan bir diğerini de yıllarca yurt dışında okutup paralı askerlikle ödüllendiren şahsa gelsin…
ÇOK LAF YALANSIZ ÇOK PARA HARAMSIZ OLMAZ…
Allaha Emanet olunuz.

Dr. Hasan Sami ÖZVARİNLİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates