Haberler

BBP'de Olağanüstü Kongre Yarışı Kızıştı

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, olağanüstü kongre isteyen muhaliflere karşı zor günler geçiriyor. Topçu'yu olağanüstü kongrede devirmek için kolları sıvayan Yavuz Ağıralioğlu, topladığı imza sayısını "yetersiz" bulan BBP Genel Merkez yönetimine ateş püskürdü.

Saadet Partisi'ndeki olağanüstü kongre savaşı, BBP'ye sıçradı. BBP’nin gençlik örgütü Nizam-ı Alem Ocakları’nın eski genel başkanı Ağıralioğlu, Yalçın Topçu başkanlığındaki BBP yönetiminin merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun hatırasına uygun hareket etmemekle suçlayarak, olağanüstü kongre istedi.


“100 İMZA DAHA TOPLAYACAĞIZ”

Ağıralioğlu, “BBP Genel Başkanı Topçu’yla yaptığımız görüşmede ‘221 imza getirin, kongreye gidelim’ dedi. Ancak, geçen hafta 242 imzalı dilekçeyi sunduktan sonra Topçu yönetimi ağız değiştirdiği. Delege tam sayısını hesap ederek, yeterli imza sayısını artırmaya çalışıyor. Ama sorun değil 100 imza daha toplayacağız” diye konuştu.

SANA KARŞI OLUNCA ERGENEKONCU MU OLDULAR ?

Ağıralioğlu, "Sayın Topçu ve yönetimi, olağanüstü kongre için imza verenleri ‘Ergenekoncu' olmakla, ‘terör örgütü destekçisi' olmakla suçluyor. Aynı imza sahipleri daha 1 yıl önce Sayın Topçu'ya destek verirken, dava adamıydılar da şimdi mi Ergenekoncu oldular?" diye konuştu.

Ağıralioğlu, “İmzaları genel merkeze, gül destesiyle birlikte götürdük. Kapıda engelleme yaptılar. ‘Medyayı içeri almayız’ dediler. Muhsin Yazıcıoğlu’nun hatırasını mahkemeye götürmem ama, bu kongreye mutlaka gideceğiz” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates