Haberler

BBP Bölünüyor mu?

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra Yalçın Topçu liderliğinde iyice AKP’nin koltuk değneği haline gelen Büyük Birlik Partisi’nden de (BBP) bölünme sesleri gelmeye başladı.

AKP’nin bütün icraatlarının altına kayıtsız şartsız imza atan, son olarak BDP’lileri kucaklayıp, RTÜK’e de Türk milletinin tepkisinin televizyonlarda yayınlanmasının yasaklanmasını öneren Yalçın Topçu, yakında bir olağanüstü kongre ile karşı karşıya kalacak gibi görünüyor.

BBP MYK üyesi Yavuz Ağıralioğlu, tüzükte öngörülen 250 imzayı toplayarak partinin Olağanüstü Genel Kurul’a gitmesi için süreci başlattı. Topladığı imzaları iletmek için BBP genel merkezine giden Ağıralioğlu, burada bir sürprizle karşılaştı. Kapıyı tutan BBP’liler tarafından içeri alınmayan Ağıralioğlu, çıkan arbedenin ardından imzaları iletemeden genel merkezden ayrılmak zorunda kaldı.

Böylece Yalçın Topçu’nun dilinden düşürmediği demokratik süreç de BBP’de kesintiye uğramış oldu.

Yavuz Ağıralioğlu’nun bu girişimi Zaman gazetesi tarafından Ergenekon girişimi olarak yorumlandı. Doğal olarak Fethullah kendi yandaşlarını devirmek için harekete geçenleri karalama kampanyası başlattı ve kongre isteyenleri Ergenekoncu olarak yaftaladı. Hatta daha da ileri giderek haberde şunları yazdılar: “Kurultay talep edenler arasında MKYK Üyesi Ağıralioğlu dışında parti yönetiminde olan kimse bulunmuyor. Ağıralioğlu’nun eski bir İBDA-C’li olduğu iddia edilerek, ‘Bunların büyük çoğunluğu 10 yıldır partiye bile uğramayan insanlar. Bir bölümü de rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu tarafından, Ergenekon’la bağlantıları olduğu gerekçesiyle partiden uzaklaştırılmış tipler.’ diye konuştu.”

Okan İşbecer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates