Haberler

Darbe Mağduru Ülkücüler Harekete Geçti‎

12 Eylül darbesinin mağdur ettiği ülkücüler, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay hakkında 'adil yargılamayı etkilediği' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Ülkücü Kuruluşlar Davası sanıklarından Taylan Çoklar ve Önder Ersoy'un avukatı Hasan İlter, şikayet dilekçesini dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu. Dilekçede, Çoklar ve Ersoy'un 1980 darbesinin ardından haksız yere defalarca tutuklanıp bırakıldığının altı çiziliyor. Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği haksız tutuklamalarla ilgili Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne yapılan şikâyetlerin ise reddedildiğine dikkat çekiliyor. Seyfi Oktay'ın kadrolaşma iddialarına karşın, "Ne yapacaktım? Milliyetçi Hareket Partililerden mi dolduracaktım?" şeklindeki beyanatları hatırlatılıyor ve "Dosyanın incelenmesi halinde yargının nasıl etkilendiği ortaya çıkacaktır." deniliyor.


Dilekçede Çoklar ve Ersoy'un 80 darbesinin ardından haksız yere tutuklandığının altı çiziliyor. Avukat İlter, Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen MHP Adana Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda müvekkilleri Çoklar ve Ersoy'un defalarca tutuklanıp bırakıldığına dikkat çekiyor. Haksız tutuklamalarla ilgili Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne şikâyette bulunmalarına rağmen taleplerinin reddedildiğini kaydeden İlter, Oktay'ın döneminde bakanlığı yandaş kadroları ile doldurulduğu iddialarına karşın, "Ne yapacaktım ya! Milliyetçi Hareket Partililerden mi dolduracaktım?" şeklindeki beyanatlarını hatırlatıyor. MHP Adana Ülkücü Kuruluşlar Davası dosyasının incelenmesi halinde Oktay'ın yargıyı nasıl etkilediğinin ortaya çıkacağını ileri süren İlter, dilekçesine şöyle son veriyor: "Yargıyı etkilemiş olması kuvvetle muhtemel olan eski Adalet Bakanı Oktay hakkında gerekli soruşturmaların yapılmasını vekâleten arz ve talep ederim."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates