Haberler

Ülkücüler İçin de Anıt Dikin

Ellerin yurdunda çiçek açarken, Bizim ele kar geliyor gardaşım...Bu ufku kimler çizmiş gönlüme, Dar geliyor... dar geliyor gardaşım
Nilüfer Belediyesi'nin Bursa'da Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilmesini sembolize eden 'Üç Fidan Anıtı' dikmesi, son günlerin en çok tartışılan konularından biri oldu. Tartışmaya farklı bir boyut kazandıran BBP Bursa İl Başkanı Tahir Kahveci, Nilüfer Belediyesi'nin bu davranışı ile iyi niyetli olduğunu göstermek için 80 ihtilali sonrası haksız yere idam edilen ülkücü gençler için de anıt dikmesini istedi.

Nilüfer Belediyesi'nin bu tür keskin ve marjinal çıkışlarının daha önce de yaşandığını hatırlatan Kahveci, "Daha öncede bazı marjinal sol isimleri Nilüfer'de mahalle ve sokak adı olarak vermek istenmişti. Bu çerçeveden bakınca Nilüfer Belediyesi'nin son 'Üç Fidan Anıtı' dikilmesi konusunda da bir dönemin acılarını silmek adına iyi niyetli bir yaklaşım olarak görmediğimi ifade etmek isterim." dedi.

Ülkenin bir dönem gençliğinin tuzaklarla birbirlerine düşürülerek ihtilallerle mahkûm edilip ardından da idam edildiğine dikkat çeken Tahir Kahveci, bu dönemde sağ, sol fark etmeksizin ülkenin beyin gücü ve enerjisinin yok edildiğinin altını çizdi.

Kahveci şunları söyledi: "Böyle bir dönemin kuşağı olan merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun da her fırsatta söylediği 'sokakları bölüşemedik ama 2,5 metrekarelik hücreleri bölüştük' ve yine '80 öncesinin samimiyetini, fikir üretkenliğini bugünkü gençlikten de istiyorum ama o dönemin kavgasını asla' sözlerinden hareketle o dönemin kavgalarından uzak fikir üretkenliğine, fikir tartışmalarına ve farklı düşüncelerin birbirlerine tahammül etmeleri konusunda herkesin ve herkesimin hassasiyetle yaklaşması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum."

Dikilen anıt konusunda Nilüfer Belediyesi'nin samimiyetini ölçmek gibi bir niyetlerinin olmadığına dikkat çeken BBP Bursa İl Başkanı Kahveci, "Ama bir döneme ışık tutmak istiyorsa 80 ihtilali sonrası haksız yere idam edilen ülkücü gençler Mustafa Pehlivan, Selçuk Duracık, Ahmet Kesre, Halil Esendağ, Fikri Arıkan, Cevdet Karakaş gibi isimlerin de adlarını Nilüfer'de sokak adı olarak verirse veya bu isimler adına da bir anıt dikerse o zaman samimi bulacağız ve bu Üç Fidan Anıtı dikimini de destekleyeceğiz." şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates