Haberler

Bu Adamlar Dinimize Küfrediyor

İsmailağa Cemaati içerisinde 'Cübbeli Ahmet Hoca' lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Alemlere Rahmet Hz. Muhammed" konulu geceye katıldı. Gecede yaptığı konuşmada İran'daki Mollaları sert dille eleştiren Ünlü, bazı İslami cemaatlerin faaliyetlerini de üstü kapalı şekilde eleştirdi.


Gaziosmanpaşa Alperen Ocakları tarafından Barbaros Hayrettin Paşa Kültür Merkezi'nde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi. "Alemlere Rahmet Hz. Muhammed" konulu program, İstiklal Marşı'nın okunması, Kur'an-ı Kerim Tilaveti, slayt gösterileri ve şiirlerin okunmasıyla başladı. Cübbeli Ahmet Hoca'nın konuşmacı olarak katıldığı program a çok sayıda vatandaş katıldı.


Adamlar dinimize sövüyorlar

Konuşmasında İran'daki molla rejimini sert bir dille eleştiren Ahmet Mahmut Ünlü, "Dünyanın bir yerinde bir İslami akım çıkıyor. Bizim İslam'ı yürüten kuruluşlarımız bunun ehli sünnet olup olmadığına bakmadan bir model olarak insanlara sunuyorlar. İran'daki adamların mollaları, sarıkları var diye iyi bir örnek diye sundular ama bir nesil bununla heba oldu. Bunun vebalini kim verecek şimdi. Adamın sarığı var diye bize iyi bir örnek olamaz. Adamlar dinimize sövüyorlar. Adamlar rezillik fetvaları veriyorlar. Siz ehli sünnetinize sahip çıkın, davanız parlayacak. Buna söz veriyorum" dedi.

"Hak olan din İslam olduğu için üste çıkacaktır"

Bazı cemaatlerin faaliyetlerini de üstü kapalı eleştiren Ünlü, "Yahudi, Hıristiyanlarla diyalog ve ittifak yapmak bizim için bir tehlikedir. Ben normal görüşmelere karşı değilim. Papazla da, hahamla da görüşülür. Ama onlara İslam'ı anlatmak kaydıyla. Onlara dininizi anlatır, sizde dininize davet edersiniz. Elbetteki onlar da size dinlerini anlatacaklardır. Ama hak olan din İslam olduğu için üste çıkacaktır" diye konuştu.

"Ahirette profesörlüğün bir itibarı yok"

Bazı din adamlarının 'Hıristiyanlar da cennete girebilir' açıklamasına değinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Bazı din adamları toplanıyor ve insanlara bir şeyler anlatıyorlar. Altına da 300-500 kişi imza atıyor. Hıristiyan, Yahudiler de cennete girecek diyorlar. Cennet babanın çiftliği ise sen de o imzalarla insanları oraya sokarsın. Ahrette profesörlüğün bir itibarı yok" şeklinde konuştu.

Ünlü, Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Süleyman Ateş'in daha önce sarf ettiği sözlere atfen de, "Zebanilere ben Süleyman Ateş'im dersin. Ama zebaniler seni dinlemez. Sana ne Yahudi, Hıristiyan hayranıymışsın derler" dedi.

Büyük bölümü basına kapalı gerçekleşen gece, Hz. Muhammet'in hayatından kesitler anlatılarak sürdü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates