Haberler

Biz Bu Oyunu Daha Öncede Görmüştük

Alperen Ocakları, Türkiye'nin içinden geçtiği kritik dönemde teşkilatlarını provakasyonlara karşı uyardı. Teşkilat binalarına giren çıkan kişilere dikkat edilmesi; şehit cenazelerini bahane edip sokakları karıştırmak isteyenlere fırsat verilmemesi istendi.

Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Abdullah Gürgür, son günlerde Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi. Bölücü terörün yeniden kendisini cüretkâr bir şekilde hissettirirken; her birinin nice büyük emeklerle ve ümitlerle yetiştirildiğini bildikleri vatan evlatlarının yürekler parçalanarak kara toprağa verildiğini hatırlatan Gürgür, milletin yine bir kutuplaştırma politikası ile seçim sathına sürüklenmeye çalışıldığını savundu.

"Bu mücadele hırsımız tez zamanda Anadolu sathında büyük bir dirilişe sebep olacak ve başta bu ülkenin yerli düşünen evlatlarının bir başarıya doğru ilerlediğini gören şer odaklarını, sonrasında ise aslında bizim bu toprakların ana damarı olduğumuzu bilen fakat artık kendi kitlelerini dahi etkilemeye başladığımızı hissederek rahatsız olabilecek çevreler tarafından bir huzursuzluk oluşacaktır oluşturacaktır." diyen Gürgür, bu aşamada her türlü metodu meşru görebilecek çevrelerin kurumlarına yönelik daha önce de defalarca denedikleri operasyonları tertip edebileceklerini hatırlattı. Gürgür, teşkilat mensupları ile yöneticilerinden şu hususlara dikkat etmelerini istedi:

"Teşkilat binalarımıza giren çıkan kişilerle alakalı daha dikkatli olunması, davranışlarından kuşkulandığınız ve kuşatıcı fikri derinliğimizle örtüşmeyecek ideolojik söylemlerde bulunanlar üst birimlerle paylaşılmalı. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Sokaklarda dinamizm arayan bir gençlik istemiyorum, nefsini ruhuna, ruhunu Allah'a teslim etmiş bir gençlik istiyorum' öğretisiyle yetişmiş Alperenlerimizin bugüne kadar sadece inandığı değerler uğrunda ve belirli bir disiplinde demokrasinin bir gereği olan tepkiselliğinin basın mensupları tarafından kontrolsüz bir güç olarak lanse edilmesine sebep olabilecek eylemlerden kaçınılması, şehit cenazeleri fırsat bilinerek bin yıllık ortak bir kaderi paylaştığımız farklı etnik yapıdan insanlarımızla alakalı şehirlerde oluşabilecek kargaşa, yağma ve sokak çatışmalarından uzak durulması, bölgesel heyecan uyandırabilecek yerel ve ulusal medya çıkışlarından kaçınılması gerektiğini bildirmek zorundayım."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates