Haberler

Skandalı Jandarma Ortaya Çıkardı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun can verdiği helikopter kazasıyla ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor.
Kahramanmaraş'ta BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan helikopter kazası ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Yazıcıoğlu'nun eşi Gülafer Yazıcıoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den soru işaretleriyle dolu kazayla ilgili devlet kurumlarının yeniden inceleme yapmasını istemesinin ardından Meclis Araştırma Komisyonu tekrar harekete geçti.


'ÇALIŞMIYORDU’ İDDİASI

Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin ELT cihazının çalışmadığı ve bu nedenle sinyal alınmadığı iddia ediliyordu. Güvenlik güçlerinin, sinyal alınamadığı için helikopterin yerini ancak 3 günde bulabildikleri kaydedilmişti. Araştırma Komisyonu çalışmalarını sürdürürken Jandarma Genel Komutanlığı'ndan "ELT cihazından alınan sinyallere göre koordinat belirlendi" açıklaması geldi. Yapılan açıklama, ELT cihazıyla ilgili şaşırtıcı bir bilgiyi ortaya çıkardı. Jandarma Genel Komutanlığı, ELT cihazından gelen sinyaller doğrultusunda askerlerin arama yaptığını ifade etti. Resmi açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Gerek helikopter üzerindeki ELT cihazından gerekse helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş'in cep telefonundan gelen sinyaller Başbakanlık Acil Durum Yönetim Merkezi'nden Genelkurmay Başkanlığı'na bildirilmiş olup arama faaliyetleri verilen bu koordinatlar bölgesinde icra edilmiştir."

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak Jandarma Genel Komutanlığı'nın açıklamasının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Veysi Kaynak, "Biz ELT cihazının çalışmadığını ve sinyal vermediğini biliyoruz. Eğer Jandarma Genel Komutanlığı ELT cihazından gelen sinyallere göre koordinat belirleyip araştırma yaptıysa bu önemli bir gelişmedir. Bunu resmi yazıyla Jandarma Genel Komutanlığı'na soracağız" dedi.

Cansız bedenler 3 gün sonra bulunmuştu

25 Mart 2009'da Kahramanmaraş Göksun'da meydana gelen helikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte pilot Kaya İstektepe, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya ve İHA muhabiri İsmail Güneş vefat etmişti. Türkiye'yi yasa boğan kazanın olduğu noktayla ilgili verilen hatalı bilgiler nedeniyle arama çalışmaları yanlış bölgelerde yapılmıştı. Cansız bedenler tam 3 gün sonra bulunabilmişti.

Kaynak: Bugün

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates