Haberler

Muhsin Yazıcıoğlu'nu Köşe Yazarları ve Sevenleri Anlattı

Helikopter kazası sonucu hayatını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için sevenleri tarafından 'Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu' oluşturuldu.

Platform panel, konferans gibi bir dizi etkinliğin yanı sıra merhum lider ile ilgili kitaplar çıkarmayı hedefliyor. Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçmişte yazıya aktardığı düşünceleri ile ölümü ardından birçok yazarın kendisi hakkında kaleme aldığı yazıların içerdiği 'Bir Kar Tanesi Olsam' kitabı da bu serinin ilk eseri olarak basıldı.

Platform adına Dr. Veysi Erken tarafından hazırlanan kitap düzenlenen etkinlikler sonrası gelen misafirlere dağıtılıyor. Kitap, Muhsin Yazıcıoğlu'nun 1977 yıllarında Büyük Türkiye'ye Hasret Dergisi'nde yayınlanan yazılarından alıntıların bulunduğu Muhsin Yazıcıoğlu'ndan Seçmeler, Veysi Erken'in kaleme aldığı Milli Mutabakat Çağrısı ve 61 gazeteci ve yazarın yazılarından oluşuyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, kitaba "Bir eş, baba ve lider olarak Muhsin Başkan" başlıklı yazıyla destek sundu. Gülefer Yazıcıoğlu, yazısında, "O güzel ahlakı tamamlamakla görevlendirilmiş Hz. Peygamber'i model alıyordu. Bir eş olarak bu duruşunu ve davranışını hep yaşadım. O her inanan gibi gücünü İslam'dan alıyordu ve çizgisinde kırıklıklar bulunmamaktaydı." ifadelerine yer verdi. Yazarlar da Muhsin Başkan'ı şu sözlerle andı:

'Hakkını Helal Et Muhsin Başkan'

Erkan Tan: Kendisinden ilk gençlik yıllarımda pek de hoşlanmazdım. Fikirlerini, tavırlarını kendime yakın bulmazdım. Televizyoncu olup, kendisiyle yakından tanışınca, dinlemeye başladım. Dinledikçe anlamaya, anladıkça da sevmeye başlamıştım. Muhsin Yazıcıoğlu, bu milletin yanık sesi, bu milletin ciğeriydi.

'Rahmet'

Namık Kemal Zeybek: Muhsin Başkan, İslam dünyasıyla yakından ilgiliydi ama daha çok garipleriyle... Filistin'le... Çeçenistan'la... Bosna'yla... Muhsin Başkan, dünya Türklüğünün dertlerinin dertleriyle hemderd idi... Ama daha çok garipleriyle, Karabağ'la, Irak Türkleriyle, Kırım'la...

'Muhsin Yazıcıoğlu veya er kişi niyetine'

Yavuz Bülent Bakiler: Aynı şehrin çocuklarıydık. Aynı türkülerle büyüdük. Mayamız aynı hamurdandı. Ve daha önemlisi, aynı fikrin mensupları, aynı sevdanın mahkûmlarıydık... Kim söylemişse çok doğru söylemiş, aklımda hep o doğru tespit var: "Namuslu bir adam, Allah'ın en soylu eserlerinden biridir!" denilmiş. O gerçekten de, Allah'ın soylu eserlerinden biriydi.

'Makamın cennet olsun Muhsin Bey'

Ekrem Dumanlı: Vefat haberini gurbette alıyoruz. Tek bir kelime konuşacak mecalim yok. O efsane Başkan, o güzel insan, o yiğit adam, o sevgili arkadaş Rabb'ine yürümüş. Bembeyaz bir iklimde kefenlere bürünmüş. Allah makamını cennet eylesin...

ZAMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates