Haberler

Ankara'da Yazıcıoğlu İçin Anma Gecesi‎

Kahramanmaraş'ta helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Lideri Muhsin
Yazıcıoğlu için, Ankara'nın Çubuk ilçesinde anma gecesi düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu için, Ankara'nın Çubuk ilçesinde anma gecesi düzenlendi.


Partinin Çubuk İlçe Başkanlığınca Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapılan geceye katılan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, etkinlik öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, 18 yıldır, ülkenin bir an önce ''Cunta Anayasası''ndan kurtulması gerektiğini söylediklerini belirtti.

Anayasa değişikliğinin Mecliste uzlaşı ortamında kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Topçu, ''Millet mutabakatlı bir sivil anayasayı ortaya koymak gerekir. Bu sivil anayasayı ortaya koyunca da devlet hukuk devleti olacaktır. Yargı bağımsız olacaktır. Kamuda ciddi bir reform yapılacak, yasama, yürütme ve yargı yerli yerine oturtulacaktır. Böylelikle 24 saat demokrasinin kesintisiz işlediği ülke haline gelmiş olacağız. Netice de Cunta Anayasası ortadan kalkmış olacaktır'' dedi.

Daha sonra anma gecesine katılan Topçu, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi çalışmalarını anlattı.
Geceye, BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozuk, İlçe Başkanı Mahmut Yazıcı ve çok sayıda partililer katıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates