Haberler

1 Temmuz 93'te Neredeydi?

1993 yılında tüm Türkiye'yi yasa boğan "Sivas Olayları'nın üzerinden 16 yıl geçmiş olmasına rağmen, konu sıcaklığını hala koruyor. Konuyu istismar ederek belli kesimleri töhmet altında bırakmak isteyen odaklar ise Türkiye'yi kamplara bölmekten bir türlü vazgeçmiyor.

Alevi-Sünni, Türk-Kürt ayrımını yaparak Türkiye'de kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen şer odakları provokasyonlarına devam ediyor. Madımak Oteli'nde yaşanan katliamı anmak için 2 Temmuz'da düzenlenen törenlerde açılan çirkin bir pankart merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı yeniden gündeme taşıdı.
Peki "Sivas Olayları" yaşanmadan bir gün önce 1 Temmuz günü Muhsin Yazıcıoğlu neredeydi ve ne yapıyordu. Kimlerle görüşmüştü nereye gitmişti...

BBP'nin Kurucu Üyelerinden Mehmet Esmer 2 Temmuz'dan bir gün önce Muhsin Yazıcıoğlu ilgili yaşadıklarını anlattı.

Adıyaman'dan Menzile geçti

1 Temmuz sabahı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nu Urfa Havaalanı'ndan aldıklarını belirten Esmer:"Muhsin Başkanı Urfa Havaalanı'ndan aldıktan sonra karayoluyla Adıyaman'a geldik. Adıyaman'da biraz dinlendikten sonra Menzil'e doğru yola çıktık. Yola çıkmadan önce Muhsin Başkan üzerini değiştirdi. Fotoğrafta da görülen beyaz bir gömlek aldı kendisine. Son derece kibar ve nazik bir insandı. Daha önce katılamadığı bir sünnet düğünü için hediye almayı da ihmal etmedi. Yanılmıyorsam bir küçük altın almıştı. Menzil'de 3-4 saat kaldık. Yemek yedik, sohbet ettik. Türkiye ve dünya meselelerini konuştuk. Dua ettik. Daha sonra tekrar Adıyaman'a döndük" şeklinde konuştu.

Hemen Sivas'a hareket etti

Daha sonra Yazıcıoğlu'nu Gaziantep kongresine katılmak için yola çıktığını kaydeden Esmer

"Muhsin Başkanı Gaziantep teşkilatının kongresine katılmak üzere Antep'e uğurladık. 2 Temmuz Günü Adıyaman İl Başkanlığı'nın kongresi için geri gelecekti." diye konuştu.

2 Temmuz günü Muhsin Yazıcıoğlu'nu karşılamak için yollara düştüklerini belirten Esmer "Sivas'ta olayların o raddeye geleceğini hiç düşünmemiştik. Muhsin Başkan'ın kongreye katılmak Adıyaman'a geleceğini düşünüyorduk. Muhsin Başkanın olayların ardından doğruca Sivas'a geçtiği haberini aldık. Bunun üzerine kongremize Genel Başkan Yardımcısı İsmail Yıldız'lı katıldı." dedi. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun son derece insan canlısı ve merhametli birisi olduğunu kaydeden Esmer, açılan çirkin pankartların maksatlı çevreler tarafından provokasyon amaçlı yapıldığını söyledi.

1 Temmuz'da çekilen fotoğrafta solbaştan: 1-Enver Özdüzen-BBP üyesi 2- Dönemin BBP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Yıldızlı 3-Mahmut Çakırtaş-BBP Kurucu Üyesi 4-MUHSİN YAZICIOĞLU 5-Mehmet Esmer-BBP Kurucu Üyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates