Haberler

Türkiye'nin Değil Türk Dünyasının Şehidi

Geçtiğimiz yıl yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde dün düzenlenen bir törenle yad edildi. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından Yazıcıoğlu için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan sempozyumda konuşan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Yazıcıoğlu'nun hayatını ülküsüne, ülküsünü de Müslüman Türk dünyasına adadığını belirtti.
Genç kuşakların dürüst bir siyasetçi olarak Yazıcıoğlu'nu örnek alması gerektiğini ifade eden Topçu, "Onun önüne dünyayı koysalar, doğruluktan ayrılmayacak bir karaktere sahipti. Onun adına düzenlenen bu sempozyumla onun devlet adamlığını genç kuşaklara referans olarak bırakmanın yolunu açmış bulunuyoruz' dedi.

MEMLEKETİNİ ÇOK SEVERDİ

Yalçın Topçu, hayatının bir kısmını zindanlarda geçiren Yazıcıoğlu'nun bütün zorluklara rağmen 'canım' demediğini her zaman 'cananım' dediğini belirterek, bunun onun memleket ve vatan sevgisinden kaynaklandığını söyledi. Topçu, vefatında bile yüzlerce insanın Ankara'da bir araya gelmesinin ona olan sevgiden kaynaklandığını ifade etti.

GÜL KADAR TEMİZ BİR ÖMÜR

Yazıcıoğlu'nu anma sempozyumuna katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca sevgi, saygı ve muhabbeti muhafaza ederek siyaset yaptığını söyledi. Muhsin Yazıcıoğlu adına düzenlenen sempozyuma katılan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Yazıcıoğlu'nun vefatıyla Türk siyasetinin önemli bir liderini kaybettiğini söyledi.


Sevenleri unutmadı

Sempozyuma, Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan Yazıcıoğlu, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile Türkistan ve Kazakistan'dan çok sayıda gönül dostu katıldı.


Ehli Beyt evladıydı

Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun da Yazıcıoğlu'nu Elhl-i Beyt evladı olarak nitelindirdi. Altun, beraberinde getirdiği Yazıcıoğlu ile birlikte görüntüsünün yer aldığı bir fotoğrafı Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'na hediye etti. Toplantıya Azarbeycan'dan katılan Doç. Dr. Hanım Halilova da konuşmasında Yazıcıoğlu'nun sadece Türkiye de değil, bütün Türk dünyasında çok sevilen bir lider olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu'nun sık sık Kazakistan'a gelerek kendilerini onurlandırdığını belirten Halilova, "O sadece Türkiye' nin değil, aynı zamanda Türk dünyasının da şehididir' dedi. Gazeteci Sibel Eraslan da konuşmasında kafasında Yazıcıoğlu'nun öldürüldüğüne yönelik şüpheliri olduğunu belirtti. Sempozyumda Yazıcıoğlu'ndan enstantenelerin yer fotograf sergisi büyük ilgi gördü. Sempozyuma katılanlar Kızılay'a kan bağışında da bulundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates