Haberler

Milli Hassasiyet Uyarısı


Alperen Ocakları Erzurum İl Başkanı Aygen, “Hiroşima’da atom bombası yüzünden ölenler bile, bizim şehitlerimizden çok daha fazla gündemde kalıyor.” dedi. 18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Aygen, Şehitler Haftası kutlamalarının cılız kalmasından yakındı.

Alperen Ocakları Erzurum İl Başkanı Ahmet Aygen, “Hiroşima’da atom bombası yüzünden ölenler bile, bizim şehitlerimizden çok daha fazla gündemde kalıyor.” dedi.

18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Alperen Ocakları Erzurum İl Başkanı Ahmet Aygen, Şehitler Haftası kutlamalarının cılız kalmasından yakındı. Hafta boyunca gerçekleştirilen etkinliklerin artık klişe haline geldiğini dile getiren Aygen, “Şehitlerimizi çok daha farklı programlarla anmak varken, nedense işi üç-beş ziyaretle tamamına erdiriyoruz. Kahramanlık destanlarının yazıldığı, vatan ve millet sevdasının dünyaya haykırıldığı Çanakkale Zaferi, yıldönümlerinde çok daha farklı etkinliklere sahne olmalıdır.” diye konuştu.

//MİLLİ HEYECANLAR ERTELENEMEZ

Hiroşima kentine yıllar önce atılan atom bombasında hayatını kaybeden insanların, o olayın her yıldönümünde çok daha fazla gündeme getirildiklerini ve günlerce konuşulduklarını anlatan Ahmet Aygen, “Çanakkale Şehitleri Haftası ile ilgili olarak böyle bir örnek vermek, açıkçası bizi de üzüyor ama vaziyet gösteriyor ki, onlar geçmişlerine bizim gösterdiğimizden çok daha fazla önem ve özen gösteriyor.” dedi.

NEVRUZ ŞÖLENİ İPTAL

Öte yandan Alperen Ocakları Erzurum İl Başkanı Ahmet Aygen, 21 Mart Nevruz Bayramı’na da değindi. Alperen Ocakları olarak, Nevruz Bayramı’nda geleneksel biçimde çeşitli kutlamalar yaptıklarını hatırlatarak, bu yıl kutlama yerine, Nevruz Bayramı’nda sadece basın açıklaması yapacaklarını bildirdi. Geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıldönümüne denk geliyor olması nedeniyle bu yıl kutlama yapmayacaklarını vurgulayan Aygen, “Geçen yıl ve ondan önceki yıllar, davul zurnalar eşliğinde çeşitli Nevruz kutlamaları yapıyorduk. Ancak merhum Genel Başkanımızın vefatının yıldönümüne denk geliyor olması nedeniyle bu yıl şölen yapmayacağız. Nevruz Bayramı’na ilişkin olarak bir basın açıklaması yapacak ve bu vesileyle de, merhum Genel Başkanımızı yad etmiş olacağız.” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates