Haberler

İstiklal Marşı


Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla Alperen Ocakları Ayvalık İlçe Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı.

Ayvalık Alperenler Ocağı Başkanı Orhan Düşkün imzasıyla yayınlanan bildiride, "Türk Milletinin büyük şairi Mehmet Akif Ersoy'un 12 Mart 1921 tarihinde para ve ödül almayı reddederek büyük Türk Milletine armağan ettiği ve bizlerinde O'nun bırakmış olduğu mukaddes miras olan İstiklal Marşımızın TBMM'de kabul edilmesinin 89. yıl dönümünde kendisini sonsuz şükranlarımızla yad ediyoruz. Allah bir daha milletimize İstiklal Marşı yazdırmasın. Bu duygularla vatan şairimize yüce Allah'tan rahmet ve yattığı yerin nurla dolmasını diliyoruz'' denildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates