Haberler

Her Zaman Ezilen ve Mağdurların Sözcüsü Oldu


Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkan Yardımcısı Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, helikopter kazasında hayatını kaybeden eski BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca ezilen ve mağdur insanların yanında olduğunu söyledi.

Samsun Alperen Ocakları tarafından düzenlenen Çanakkale ve Muhsin Yazıcıoğlu'nu Anma Etkinlikleri kapsamında Samsun İslam Vakfı Konferans Salonu'nda bir program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu.
 Yapılan duaların ardından BBP genel başkan yardımcısı Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur 'Bir yiğit vardı' konulu konferans verdi. Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, "Merhum Yazıcıoğlu yaratılışına uygun yaşadı. Dava adamıydı. Peygamberimizin çizgisinde yaşam hayatını sürdürdü. O hayatı boyunca hep dik durdu ve doğruları söyledi. Ezilenlerin ve mağdurların sözcüsü oldu." dedi.

Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca darbeci ve cuntacı zihniyetin karşısında olduğunu vurgulayan Öznur, "55 yıllık hayatı bin yıla sığdırdı. Hep Kur'an ve sünnet yolunda oldu. Öğrencilik yıllarından beri kinden, nefretten, çatışmadan uzak durmayı seçerek, gençlere 'Elimizde silah değil kalem tutalım" öğütleriyle öncü olmaya çalıştı." şeklinde konuştu.

Programda ayrıca, "Muhsin Yazıcıoğlu'nu Anlatalım" konulu yarışmada dereceye giren gençlere hediye verildi. Duygulu anların yaşandığı programda Merhum Yazıcıoğlu'nun hayatını anlatan sinevizyon gösterisi ile katılımcıların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Konferansa, BBP MKYK üyesi Mehmet Karabacak, BBP Samsun İl Başkanı Şahin Polat, Alperen Ocakları Karadeniz Bölge Başkanı Recep Temel, Alperen Ocakları İl Başkanı Coşkun Talha Arslan ve partililer ile vatandaşlar katıldı. (CİHAN)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates