Haberler

Çanakkale Zaferi Düşmanın Korkulu Rüyası


İskenderun Alperen Ocakları Başkanı Adem Uslu, Çanakkale Zaferi'nin Düşmanın Korkulu Rüyası Olduğunu Söyledi.

İskenderun Alperen Ocakları Başkanı Adem Uslu, Çanakkale Zaferi'nin düşmanın korkulu rüyası olduğunu söyledi.

Çanakkale ruhunun gelecek nesillere çok iyi anlatılması gerektiğine vurgu yapan Uslu, "Binlerce vatan evladının hayatını feda ettiği ve inanılmaz mukavemet gösterdiği Çanakkale Zaferini çok iyi bilmemiz lazım. Tarihini bilmeyen milletler, yarına yön veremezler. Tarih tecrübedir, kültürdür, birikimdir." dedi.

Alperen Ocakları Başkanı Uslu, "Çanakkale'de gezerken ya da Çanakka destanı anlatılırken şehit seslerini manevi olarak duyanların ve o ruhla hareket edebilenlerin oranı yüzde kaçtır. Onlar hangi eğitim zemiminde yetişmişlerdir. Çanakkale gerçeği gibi işlenmeli hafızalarda temizlenmeli ve yeni kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılmalıdır. Türk milleti olarak diyoruz ki, o gün bizleri alt edemeyenler bu gün diplomasi yoluyla ecdadımızı ve milletimizi iftaralarla küçük düşürmeye zalışıyorlar. Bu necip millet tüm saldırıları bertaraf edecek ferasete sahiptir." şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates