Haberler

Kankalar...


Ergenekon sanığı emekli tuğgeneral Veli Küçük ile Danıştay saldırganı Alparslan Arslan’ı İsveç’te aynı karede gösteren fotoğrafın dosyada kayıp olduğunun kaydedilmesi üzerine, fotoğrafı çeken gazeteci Mizgin Bingöl ile özel bir görüşme yapıldı.

Görüşmede, fotoğrafın çekiliş hikâyesinden de bahseden Bingöl: “Eğer savcılık bizden Veli Küçük ile Alparslan Aslan'ı ayni karede gösteren fotoyu talep ederlerse kendilerine bir daha verebiliriz" şeklinde konuştu. Fotoğrafın aslını muhafaza ettiklerini kaydeden Bingöl, gerektiğinde yetkililere iletebileceklerini aktardı.

Yakın zamanda, Ergenekon davasında, Balyoz Darbe Planı’nın da bulunduğu 51 nolu DVD'nin kırılmasından sonra bir de CD kaybolduğu ortaya çıktı. Bazı yayınlarda; Veli Küçük ve Danıştay saldırısı arasında bağlantı kurulan fotoğrafların yer aldığı CD’nin kaybolduğu Savcı Zekeriya Öz tarafından itiraf edildiği iddia edilmişti.

Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli tuğgeneral Veli Küçük’ü Danıştay baskınını gerçekleştiren Alparslan Arslan'la birlikte görüntüleyen Azadiya Welat gazetesinin kadın muhabiri Mizgin Bingöl, bunun kamuoyunca bilinmesinden sonra sürekli tehdiler aldığını belirtti. Bingöl ayrıca, Stockholm’de çekilen fotoğrafın ilk kez haftalık Azadiya Welat gazetesinin 31 Temmuz 2005 tarihli nüshasındaki "Susurlukçular Azerbaycan'da" başlıklı bir haberde kullanıldığını ekledi.

Azerbaycanlılarla ilgili bir kongre münasebetiyle geçen Küçük ve arkadaşlarının fotoğrafını çekmesiyle ilgili olan Türk basınına konuşan Bingöl: "Dink cinayetinin gerçekleştiği günlerdi. Gazeteden bir arkadaş Alparslan Arslan ve Veli Küçük'ün fotoğrafta aynı karede yer aldığını söyledi. Hemen Turan'ı aradım. Çok öfkelenmişti ve söylediklerini biraz inkâr etti. Bu kişinin Alparslan olmadığını söyledi. Küçük'ün yanındaki kişiyi kongrede gördüğünü ve bu kişinin şu an Stockholm'de kaldığını söyledi. Onun telefonu istedim, bilmediğini ve kimden alacağını da bilmediğini söyledi. Korktuğu görülüyordu. Öyle görülüyordu ki o da Veli Küçük'ün kim olduğunu biliyordu. Daha sonra Turan'ı bir daha görmedim. Ve haber alamadım. Umuyorum ki başına kötü bir şey gelmemiştir." şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates