Haberler

BBP Yıldırım'ı Mahkemeye Verecek


BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü ile sonuçlanan helikopter kazası ile ilgili ihmali bulunanların korunduğunu savunarak, ''Böyle giderse, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı bizzat mahkemeye vereceğiz'' dedi.

Şanverdi, genel sekreter Mustafa Destici ile parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan kaza araştırma kurulunun, kanun ve mevzuat uygun olarak oluşturulmadığını, dolayısıyla hazırlanan raporun gerçeklerden uzak olduğunu ileri süren Şanverdi, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın da personelini koruma adına suç işlediğini iddia etti.

Şanverdi, ''Böyle giderse, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı bizzat mahkemeye vereceğiz. Devlet Denetleme Kurulu ve Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun konuya müdahil olmasını, Ulaştırma Bakanlığı koordinatörlüğündeki kaza araştırma kurulu ile TBMM'deki komisyonun yenilenmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Genel Sekreter Mustafa Destici de, bir soru üzerine, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan kavgayı ''utanç verici'' olarak niteleyerek, Meclis'in erken seçime gitme vaktinin geldiğini savundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates