Haberler

Muhsin Yazıcıoğlu Vakfı Kuruldu


Helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu anısına, “Muhsin Yazıcıoğlu Gönüllerde Birlik Sosyal Dayanışma, Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı” kuruldu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ilanda, vakfın kurucuları arasında, Hasan Çağlayan, Fatih Furkan Yazıcıoğlu, Yusuf Yazıcıoğlu, Firuze Yazıcıoğlu, Nevzat Pakdil, Mustafa Kaya, Kadir Mahir Damatlar, Erol Dok, İsmail Gökdoğan, Sinan Yılmazel, Orhan Arslan, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Doğan Ürgüp, Arif Canlı, Kemal Tekden, Yılmaz Aydoğan, Ahmet Demir ve Büşra Dok bulunuyor.

Vakfın, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun “düşünce yapısı ve ülküsünü” de kapsayacak şekilde; “devlet, millet, ekonomi, sosyal ve siyasal hayat, bilim, kültür, milli ve evrensel politika, sağlık, sanat, milli ve manevi değerler gibi hususlarda geliştireceği, yayacağı fikirlerin, toplum tarafından kavranmasını sağlamak, araştırmalar yapmak, yapılmış araştırma ve derlemeleri yayınlamak, Türkiye ve dünya kamuoyunu bilgilendirmek, eğitim ve sağlık kurumları açmak, kurulu bulunanlara iştirak etmek, işletmek” gibi hedefleri de bulunuyor.

"Muhsin Yazıcıoğlu Gönüllerde Birlik Sosyal Dayanışma, Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı", muhtaçlara yardımlar yapmak, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs vermek gibi faaliyetler de gösterecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates