Haberler

Alkolsüz Bira İçip Cami Duvarına Sızanlar


Helal yoldan İÇİYORUM!

Bu yazımı bütün kompleksli camianın, firmaların, medyanın, modacıların, tesbihçilerin, ayyukacıların, tellalcıların, zapçıların, tekkecilerin, cemaatlerin, devrimcilerin, heyyamcıların, goygoycuların, conconların, güllü yasin satıp taklitlerinden sakındığımız tüccarların, mahallenin ekmeğini kemanla, elin eşeğini ilahi ıslıklar çalarak arayan Jan Valjan kılıklı entellerin ŞEREFİNE kaldırıyorum.

Bre zındık diyerek fındık çuvallarını götürenler ŞEREFE, bre melun diyerek cami beğendiremediğimiz denize nazır bankları minber olarak görmek isteyen JUL SEZAR bozması İMAMLAR ŞEREFE, bre gafil diyerek çiğ laiklikleriyle iktidara lebbeyk şakıyan cumhuriyet mevlidhanları ŞEREFE...

İki örtülü alırız bohem takılırız üçüncüsü molla kaçar edebiyatıyla camianın aboneliğini kazanan kesekağıtçı gazeteler ŞEREFE…(!) diyordu feride. Fincancı katırlarını ürkütmeyelim diyerek bedevilikle develerin karnından alt yazı geçiren çok müstesna efendiler ŞEREFE.

ÜSTADIM SİZ İÇECEKSİNİZ HIG... SİZLER DE İÇMİŞ GİBİ GÖRÜNECEKSİNİZ..

“Bu yazıyı ayık kafayla yazdığımdan emin olmak isteyenler olacaktır eminim” diyordu feride. “Umulur ki dinlerini zaaflarıyla devşirenler enderunu kompleks otellerinde pijamalarıyla teheccüt satan ve gözleri yaşaran münezzeh şahsiyetleri Gıcıklayan bir yazı olmuştur” diyordu feride.

Şimdi Allah rızası için mi içeceğiz!? Allah rızası için mi alkolsüz sirklerde arkamızdan gülüşen kitleye bu kadar KOMİK görünmek. Sırada HURMA LİKÖRÜ mü göreceğiz. Anlamadım bu alkolsüz arpa kupaları hangi piyasaya sürüldü? Hocam akşam fazla kaçırmışım AMİN. Hocam bu arpanın da suyunu çıkardık biiznillah alkolü yok Amin! Hocam bunların drajesi çıksın bir tek atalım Amin!

İnsan sarhoş olmak için içiyorsa “dürüst” hatalıdır… İnsan zemzem fıçısını saklayıp saman altından secde ediyorsa ve organik arpa suyunu götürüyorsa kimin dininden ve kimin kompleksinden şüphe edileceği mutlak ortadadır diyordu Feride.(!)

Esra Elönü Haber 7

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates