Haberler

Alperen Ocakları Dergisi 2. Sayı ÇıktıAğustos ayında, ikinci sayımızla, okuyucularımızla buluşmanın haklı gururunu yaşarken,gündemin sıcak konuları gerek köşe yazılarımızda,gerek röportajlarımızda ve gerekse Türkiye’nin, dünyanın ve ekonominin nabzını tuttuğumuz haber sayfalarında sizlere ulaştırıyoruz. Güçlü yazar kadromuzla bu ay gündemin en önemli başlıklarından biri olan, Doğu Türkistan’da Uygur Türk’lerine kardeşlerimize yapılan yüreğimizi yakan,katliamı ve tarihsel geçmişini inceledik. Müslüman ve Türk oldukları için,inançları uğruna canlarına kıyılan kardeşlerimizi unutmayacağız. Tarih Çin Halk Cumhuriyetinin yaptığı bu katliamı kanlı harflerle bir leke gibi taşıyacaktır.

11 ayın sultanı ramazanın ibadet ve dua ile geçireceğimiz günlerinde, yine kıymetli yazarlarımızın bu mübarek ayda oruç, gurbet iftarları ve dostluk gibi bizi biz yapan değerlerimizin kaleme alındığı satırları bulacaksınız. Bu sayıda Dünyanın ilk ve en eski askeri bandosu mehter, miras sayfamızı süslerken,zengin sanat tarihimizin bize mirası, Hat sanatıda kültür sayfamızda yer aldı.

Alperen ocakları kültür ve fikir dergisi yayın ekibi olarak mübarek ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Dualarımızda, Müslüman Türk kıyımında yitirdiğimiz kardeşlerimizi unutmayacağız ve bileceğiz ki ; tarih her daim tekerrür edecektir.

Ümit Çilingiroğlu


Dergi Talep:

dergitalep @alperenocaklari.org.tr

Alper Özkan GSM:0532 221 86 78

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates