Haberler

Ülkü Ocakları'ndan Çin'i Protesto Eylemi8 Temmuz Çarşamba günü Çin Büyükelçiliği önünde Ankara Ülkü Ocakları’nın organize ettiği bir eylem gerçekleştirildi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı protesto gösterisinde; “Türk’ü kesene, ‘one minute’ desene”, “Hepimiz Kürşad’ız, Çin Seddi’ni aşarız” sloganları atıldı.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Harun Öztürk, Ülkü Ocakları Genel Merkezi yöneticileri, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Dündar Gün, Ankara Ülkü Ocakları yöneticileri, MHP Genel muhasibi ve İstanbul milletvekili Ümit Şafak, MHP MYK üyesi Mehmet Taytak ve çok sayıda ülkücünün katıldığı protesto gösterisinde Çin’e lanet okundu.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Harun Öztürk yaptığı basın açıklamasında; “Bugün Urumçi’de gerçekleşen menfur hadiseler neticesinde 140 Uygur Türkü katledilmiştir.
Uygur Türkleri, zulmün ve esaretin pençesinde nice evladını yitirmiş ve yitirmeye devam etmektedir. Hürriyet uğruna bugün sokaklara dökülenlerin mücadelesi, insanca yaşayabilmek ve Türk kalabilmek içindir. En doğal hakları olan bu mücadele çeşitli uygulamalarla Çin Halk Cumhuriyeti tarafından engellenmeye çalışılmakta, eziyet ve işkenceyle haklarının birçoğu gibi yaşama hakları da ellerinden alınmaktadır.” dedi.

“Türkiye, Türk milletinin ebedi vatanını koruyan varlık olduğu kadar, Türklüğün umudu ve koruyucusudur. Zira Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sahip olduğu gelenek ve güçle büyük devlet olma misyonunu yüklenmiştir. Bu, Anadolu Türklüğünün kaçınılmaz vazifesidir, tarihin çağrısı yüzyıllardır bu eksenden sapmamıştır. Bugün büyük devlet olabilmenin ölçütü; varlığına sahip çıkabilmek ve dünyanın neresinde olursa olsun, zulüm gören başta tüm Türkler olmak üzere bütün insanlığın umudu olabilme ülküsünü diri, güçlü ve elbette gerçek kılabilmektir.” diyerek Türk milletinin sahipsiz olmadığını vurgulayan Sayın Harun Öztürk; basın açıklamasını “Bilinmesini isteriz ki; Uygur Türklüğü asla yalnız değildir. O büyük bir milletin kıymetli bir parçasıdır. Ülkücü gençlik Uygur Türklüğü davasının takipçisi olmaya devam edecektir.” sözleriyle bitirdi.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Harun Öztürk’ün yapmış olduğu basın açıklamasının ardından, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Harun Öztürk, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Dündar Gün ve MHP MYK Üyesi Mehmet Taytak tarafından Çin Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bırakıldı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates